Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Magyar állampapír pluszt...

Magyar állampapír pluszt hogyan kell venni?

Figyelt kérdés

Életem első pénzügyi döntése lesz az, hogy 1 millió ft értékben veszek állampapír pluszt, viszont nem tudom ezt hol és hogy kell legegyszerűbben elintézni.


Csak besétálok az irataimmal meg a bankkártyámmal egy államkincstárba és elutalom nekik a pénzt az értékpapírért cserébe és kész, vagy hogy működik ez?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. febr. 11. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Besétálsz az állampapírba, hogy számlát akarsz nyitni.

Ott aláírsz 600papírt és megnyitják a számlát.


Hazasétálsz, belépsz a webkincstár felületére.

Ha van bankkártyád, akkor kiválasztod a megfelelő állampapírt beírod az összeget és bejelölöd, hogy bankkártyával akarsz venni.

A szokásos módon bakkártyás fizetéssel kifizeted és ennyi.


Ha nincs bankkártyád, akkor előbb be kell utalni a számládra a pénzt, majd belépni a felületre és a vételnél a pénzszámláról fizetést választani.

2021. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. És egyébként még MÁP Pluszt lehet még venni? Hallottam olyat, hogy már megszűnt és csak a prémium verzió elérhető.
2021. febr. 11. 20:20
 3/7 anonim ***** válasza:

MÁP+ból minden hétfőn adnak ki új sorozatot.

Venni nem lehet csak jegyezni, de ez lényegében ugyanazt jelenti, csak technikai különbség van a kettő között.


Nem igaz, hogy csak PMÁK elérhető.

2021. febr. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Utolsó kérdés. Akkor így érteni fogják majd ha azt mondom, hogy "Állampapír Pluszt szeretnék jegyezni"?
2021. febr. 12. 09:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Személyesen csak számlát tudsz nyitni. Ott neked nem fognak venni semmit szerintem. (Ebben nem vagyok teljesen biztos)

Számlanyitás után neked kell a webkincstár felületén megcsinálni a jegyzést.

2021. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát akkor csak számlát kell nyittatnom velük, a többi már az én dolgom.
2021. febr. 12. 10:04
 7/7 anonim ***** válasza:

A befizetést is lehet személyesen intézni, nem csak webkincstáron keresztül.

Ahogy online is lehet mindent, akár a számlanyitást is. Ha van Ügyfélkapud, elküldheted online is az AVDH-val hitelesített dokumentumokat. Itt le van írva, hogy pontosan mit kell csinálni:

[link]

De ha úgy neked egyszerűbb, személyesen is intézheted.

2021. febr. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!