Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan utaljak bankszámláról...

Hogyan utaljak bankszámláról bankszámlára?

Figyelt kérdés

Az érettségi vizsgadíját szeretném befizetni, de sosem jártam még bankban, nem tudom mit kell kérnem, mit kell mondanom nekik. A bankszámlámról szeretnék utalni.


Előre is köszönöm.



2021. febr. 9. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs netbankod? Azon keresztül sokkal egyszerűbb szerintem. Egyszerűen csak beírod a kedvezményezettet, számlaszámát, összeget, közleményt.
2021. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem beszéltél még élő emberrel?
2021. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs netbankod? Akkor be sem kell menned a bankba.

Ha nincs, bemész, húzol sorszámot, és elmondod, hoyg pénzt szeretnél utalni. Elkérik az irataidat és megkérdezik, milyen számlaszámra (és névre) és mennyit szeretnél utalni, és mit írjanak a közleménybe, ennyi.

A szüleidnek nincs bankszámlája, hogy tudnának ebben segíeni?

2021. febr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Netbankon olcsóbb szokott lenni, vagy akár díjmentes is.


De ha nincs netbankod vagy bizonytalan vagy, akkor tényleg menj be a fiókba. Ki kell tölteni egy űrlapot, de az ügyintéző abban segít. Az egyik példánya nálad marad az indigós űrlapnak.

2021. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti kell legyen netbankod. Ott megtalálod az utalás opciót, meg kell adni összeget, számlaszámot, nevet, közleményt. Ezeket pedig gondolom megadták neked.
2021. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!