Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Működhet úgy a hitelfelvétel,...

Poxtsedaysd kérdése:

Működhet úgy a hitelfelvétel, hogy a szülő veszi fel, de én fizetem?

Figyelt kérdés
Édesanyám azt mondta, hogy venne fel hitelt. Ami nyilván az ő nevén lenne, de én fizetném(elutalnám az ő számlájára, tőle vonnák) Sajnos más lehetőségem nincs. Szeretném egy saját házat, amit felújítanék és laknék benne. Jelenleg minimálbérre vagyok bejelentve a munkahelyemre, de nyilván nem ennyit kapok kézbe. 6 éve dolgozom itt, stabil hely, viszont előrelépés nincs, cserébe laza és megbízható hely. A bejelentett fizetésemen kívül mégegyszer annyit kapok kézbe és mellette el tudok menni még havi szinten dolgozni, tehát hármassal kezdődik a havi bevételem. De nyilván a banknak ez nem számít, csak a nettó minimálbéres bejelentésemet látják, amire valljuk be, nem igazán adnak hitelt. Édesanyám már kifizette a sajátját 10 éve, egyedül él, 35 éves munkaviszony az egészségügyben nettó 180-at keres. Van ennek buktatója vagy akadálya? Köszönöm a válaszokat!
2021. febr. 7. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bankot nem érdekli, hogy ki fizeti. Max édesanyád fog szívni, ha nem tudod fizetni a törlesztőrészletet.
2021. febr. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincs.

Kettőtök döntése.

Ha ingatlanra veszi fel,akkor önerő és fedezet is kellene.Viszont a ház is az ő nevén lesz.

Mondjuk ha ebben gondolkodsz ,akkor valószínű már gyűjtögetsz egy ideje.

Adóstársnak szerintem téged is be fognak vonni/vagy kérnek valakit.

Bár ez függ az összegtől is.

Ha egy mód van rá inkább jobb állapotút válassz,ha többe is kerül.

Egyrészt nagyon drága már minden és ez a kisebb gond. Nincs szakember, annyi lehúzós kókler lett az építőiparban ,hogy nagyon nehéz megbízható embert kifogni.

2021. febr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: Ez jogos egyébként!


Második: Igen, egy ideje tervezem. Van is félretett pénzem, már amennyit az albérlet mellett félre tudtam rakni.

Igazából nyilván átlag emberként az ilyen jogi dolgokkal nem vagyok képben, ezért is kérdeztem inkább. Nincs ismerősöm, aki jártas lenne benne.

A szakmai részét, legalábbis a nagyobb részét azt megcsinálnám én saját magamnak. Egy környező nagyobb város mellett szeretnék házat, szóval nem félnék nagyon az ellenőrizgetéstől bárki részéről.

2021. febr. 7. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb buktatója, hogy édesanyádnak nem fognak hitelt adni, mert öreg. És a fizetése se sok.


Talán adóstársakként ketten. Talán.

2021. febr. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos most hogy olvasok is a dolgok után, nekem is úgy tűnik. Jó nagy szívás.
2021. febr. 7. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Talán ketten. Akkor meg úgyis adóstárs leszel, ha Anyukád "nem tudná" fizetni (tudjuk, hogy nem Ő fogja) hivatalosan, akkor Te mint adóstárs amúgy is képbe lépsz.
2021. febr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Írok neked privátban,ha nem gond.
2021. febr. 8. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Anyukádat adóstársként lehet bevonni, de Te leszel az adós, így Te leszel a hiteligénylő és a Te számládról fogják vonni a törlesztőt is. Kell a vásárláshoz megfelelő önerő is. Mennyi a vételár, mennyi az önerőd és pontosan melyik településen vennéd a házat? Az sem mindegy, miből épül.
2021. febr. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!