Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol lenne érdemes vállalkozói...

Hol lenne érdemes vállalkozói számlát nyitnom?

Figyelt kérdés

Évi kb 40 milliós forgalom mellett.

Havi kb 10-15 utalás. Dombornyomott kártya szükséges. K&H valamint az OTP csomagjait néztem. Jelenleg OTP-s a magánszámlám. A K&H nak olvastam hogy még nem annyira kiforrott a SmartBank applikációja, nekem pedig fontos hogy gördülékenyen működjön, mindent azon intézek. Mit gondoltok?


2021. febr. 2. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán írnék minden olyan banknak ami szóba jöhet (nincs olyan sok és csak egy levelet kell körbeküldeni), hogy mire van szükséged és mit tudnak ajánlani. Ilyen forgalom mellett már foglalkozni fognak veled, lehet, hogy kedvezményeket is kapsz vagy valami. Valahogy sződd bele, hogy több banknak is írtál. "Önöktől IS (kiemelés tőlem) kérnék ajánlatot" vagy valami. Egy próbát megér. Nyilván majd kérik a személyes találkozót.
2021. febr. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Pedig a KH mobilbankja se olyan rossz, még vonatjegyet/volán jegyet is lehet venni benne. De itt a kalkulátór, ahol személyre lehet szabni a feltételeket. [link]
2021. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Évi 40 milliós céges forgalom végett nem fognak a bankok térdre borulni. Erre nem igazán adnak kedvezményt, legfeljebb visszaírnak hogy hol találod meg a publikus díjcsomagokat.


A K&H -nál én korábban voltam, a díjak igen magasak voltak, az itteni fiókokban az ügyintézők valamiért kifejezetten bunkók, arrogánsak. Simán lehet ülni a váróban fél órát, hogy egyedüli ügyfél lennél. Az ügyintézők meg valamivel pepecselnek a pult mögött. Nem tudom hogy sikerült ennyire rossz rendszert és munkakörnyezetet kialakítaniuk, de sikerült.


Most a raiffeisennél vagyok évek óta. A felénél valamivel olcsóbban jövök ki. Bankfiókba szinte soha nem is megyek, mindent elektronikusan intézek. Nincs vele gond.


OTP -t nem ismerem milyen a vállalkozói számlavezetése.


Takarékot messze kerüld el, bár igen nagy bank lett az összeolvadásokkal, a rendszere évekkel le van maradva.

2021. febr. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A K&H saját tapasztalataim szerint, de egy-két ismerős szerint is elég sz*r.


OTP-nél pedig mindenki azt mondja hogy van olcsóbb. Én nem néztem, de a fél ország ezt mondja, akkor lehet benne igazság.


MKB és Cib jók.

Most a Sberbank előjött valami könnyen átlátható számlával cégek számára, de őket nem ismerem, sosem voltam náluk, csak láttam.

2021. febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

OTP-t ajánlom. Hiába lenne drága (nem tudom az-e), megéri a gördülékenység és könnyen kezelhetőség miatt. Emellett 100% ügyfélbarát, még nem volt negatív tapasztalatom velük, ellentétben más bankokkal.

Az évi 10-30ezer forintos számlavezetési díj +összeget ne sajnáld. Utána meg bánod, hogy az olcsóbbat választottad.

2021. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 Ja, igen csak a számlavezetési díjon felül vannak még a tranzakciók díjai, abban is lehet eltérés, így simán összeszed havi 30ezres többlet költséget, ami egy évben már 360ezer.


Na most egy 40 milliós forgalom magánembernek akár soknak is tűnhet, de vállalkozásnál nem számottevő. Levonva a beruházások költségét, árukészlet árát, anyagköltséget, bérleti díjakat, számlázó, pénztárgép, könyvelő díját, járulékokat, állami adókat, helyi adókat (és ha a bankszámla forgalom a 40 millió akkor még az áfát is, ami nem kis tétel) ebből a gyakorlatban alig marad valami. Ha még eldob 360 ezret csak mert ne legyen olcsóbb (és akkor ugyanez a könyvelőnek, programozónak, mindenben) akkor elfogyott a nyereség.


Emiatt én azt mondom, ha ugyanazt megkapja olcsóbban (az otp-nél azért akár jobbat is) akkor mért ne választana mást?

2021. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, OTP lett végül.
2021. febr. 3. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!