Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK-kal kapcsolatban valaki...

CSOK-kal kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

A párommal most tervezünk babát, még nincs egy sem. Akkor érdemes felvenni a CSOK-ot, ha van már egy 12 hetes terhesség vagy előtte? Vagy mindegy?

A másik kérdésem, hogy ha a párom KATA-s, nekem rendes munkahelyem van, akkor lehet, hogy emiatt nem kapjuk meg a CSOK hitelt vagy babaváró hitelt? Mármint a KATA miatt. Azt olvastam, hogy az nem túl pozitív a bank szempontból.


Nagyon szépen köszönöm, ha valaki bármelyik kérdésben tudna segíteni!



2021. jan. 31. 20:26
 1/2 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
A KATA-t kötelesek elfogadni, de jellemzően csak a jövedelme 50-60% veszik figyelembe(A NAV ennyit igazol). Mindegy mikor veszitek fel, csak legyetek házasok, 40 év alattiak és gyerekvállalásra alkalmas egészségügyileg.
2021. febr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából pénzügyileg csak én az fizetésem is elég lenne, de akkor ezek szerint nem olyan szörnyűséges dolog, ha KATA-s valaki. Emiatt féltem, hogy elutasítanak.


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2021. febr. 1. 05:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!