Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha tudom előre, hogy a vállalt...

Ha tudom előre, hogy a vállalt gyereket nem fogom tudni "prezentálni" a CSOK keretein belül, akkor lehet előre jelezni és rendezni a tartozást?

Figyelt kérdés
A párommal sajnos nagyon megromlott a házasságunk. 3 éve vettük fel a lakáshitelt és mellé egy vállalt gyerekre a 600ezer CSOK-ot. Ezt szinte biztos, hogy nem fogjuk teljesíteni, mivel nagyon úgy néz ki, hogy elválnak útjaink. A lakáshitelt a múlt hónapban végtörlesztettük szerencsére, így erről már le van a gond. Viszont a CSOK-kal nem tudom, hogy mi a helyzet. Nyilván a bankot fogom második körben megkérdezni ahol a hitelt és a CSOK-ot is intéztük, de érdekel, hogy ilyenkor mik a lehetőségek.

2021. jan. 26. 03:21
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván. Kérj időpontot a banknál, és minden részletről tájékoztatnak.
2021. jan. 26. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2mFt-ra 5 év után 760 000Ft büntetőkamatot tettek, ha nagyon nem változott a számítási módszerük, akkor ez


760 000/2 000 000/5*3*600 000 = 54 720Ft extra, totálban 654 720Ft, de ez csak közelítés!

2021. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a matekot! Ha így van, az nem vészes. Az összeg igazából nem számít, mármint ígyis-úgyis ki kell fizetni (szerencsére ki tudjuk), nyilván minél kevesebb, annál jobb. Itt igazából az érdekel, hogy így menetközben, a vállalt idő lejárta előtt be lehet-e dobni a törölközőt. A héten besétálok a fiókba, mert telefonon nem tudtak konkrét tájékoztatást adni.
2021. jan. 26. 12:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!