Lehet kérni, hogy korábban küldjék a diákhitelt?
Figyelt kérdés
Már korábban is igényelve volt, mindig küldik október 15.-én és március 14.-én, visszamenőleg az előző hónapra is. Most viszont hamarabb lenne szükségem a pénzre a diplomamunka miatt, amihez anyagot kéne vásárolni, ami nem pár ezer, sajnos nem tudom kifizetni. Lehet valahogy kérvényezni, hogy már február 15.-én utalják, ne pedig márciusban visszamenőleg?2021. jan. 18. 12:33
2/2 anonim 



válasza:





Nem lehet. Azért nincs folyósítás február 15-én illetve szeptember 15-én, mert az nem sokkal a félévre való bejelentkezések után van, a DH központ csak azután tudja ellenőrizni a jogosultságodat. Éppen ezért került február 15-re és szeptember 15-re az első igénylési határidő az adott félévben, majd erre 1 hónapra az első folyósítás. Nyilván a mai informatikai rendszerekben mehetnének gyorsabban a folyamatok, de papírforma szerint 1 hónapja van a DH központnak erre, nincs is utalás március 15. ill. október 15. előtt.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!