Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van itt olyan aki elmúlt 40...

Van itt olyan aki elmúlt 40 éves és még sose vett fel hitelt?

Figyelt kérdés
Hogy csináltad?

2021. jan. 5. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Olyan szakmám van és azon belül is úgy alakítottam az életemet és sokat hoztam ki belőle, amivel átlag felett keresek.


2. Nincsenek nagy igényeim. El se tudnám képzelni, hogy drága kocsim legyen, évente járjak nagy nyaralásokra, elverjek sok pénzt karácsonykor ajándékokra és még ide tartozik ezernyi kisebb-nagyobb dolog. Ingatlanból is azt néztem mire van pénzem, nem azt hogy mi az "álmom" vagy a "vágyam". Olyan társat választottam, aki szintén kb hasonló és nem hajszoljuk bele egymást anyagi hülyeségekbe.


3. Nem azonnal akarok mindent. Ha valamire 5 év múlva gyűlik össze a pénz, akkor akkorra. Ha 10 év múlva, akkor akkorra.

2021. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig takarékoskodtam.

Sose vettem új autót, új lakást.

Akkor vettem meg valamit, amikor összegyűlt rá a pénzem.

Mindig igyekszem a megtakarításaimat jól kezelni.

Igyekszem racionális döntéseket hozni, például leszoktam a dohányzásról mikor kiszámoltam, hogy abból a pénzből bőven kijön minden évben egy külföldi nyaralás, stb...

2021. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még nem vagyok egészen negyven, de elképzelhetetlennek tartom, hogy hitelt vegyek fel addig is.


Kizárólag diákhitelem volt, azt sem önszántamból vettem fel, meg is bántam...

2021. jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kezdetektől jól kerestem. Ami nem ment el megélhetésre azt befektettem. 31 évesen hitel nélkül vettem pesten lakást, barátoktól kapott 7 millás kölcsönből felujítottam, amit 9 hónapon belül visszafizettem. Azóta csak gyűlik a pénz, amit be fogok fektetni. Igazából ennyi. Nem a kiadás oldallal kell sakkozni, hanem olyan dolgokkal foglalkozni amire van jól fizető kereslet.
2021. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor én leszek a kivétel. Friss harmincasok vagyunk ugyan, de meg van a saját lakás, saját kocsi. Viszont azért úsztuk meg a hitelt, mert mindkettőnk szülei is önszántukból besegítettek. Nagyobb lakásban nem gondolkodunk. A kocsit, ha lecseréljük készpénzből lesz, mert eddig is jó tapasztalataink voltak a használttal, arra meg összegyűjtjük a pénzt gyorsan.

Külföldi nyaralást, kütyüket készpénzből vesszük, hitel ezekre felesleges szerintem.

2021. jan. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!