Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szabályosan használom a...

Szabályosan használom a Revolutot?

Figyelt kérdés

Ugye 4 ezer a minimum amit revolutra fel lehet tölteni ezért feltöltök 4 ezret megveszem ami kell a maradékot meg vissza utalom rögtön a fő számlámra.

Ez így szabályos?

Nem sértek ezzel semilyen Revolout szabályt?


2020. dec. 17. 16:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne szabályos? Viszont szerintem semmi értelme nincs. Nem fogják ellopni a pénzed.
2020. dec. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Csak nincs normális betétbiztosítása és ha becsődölne oda a pénz..

És igen pár ezer forint is fájna mert diák vagyok.

Csak netes vásárlásra használom mert biztonságos

2020. dec. 17. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ilyen paranoiás vagy, akkor használj Curve-öt.
2020. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem csak a csődtől kell tartani, hanem hasonló kockázat, hogy a Revolut és társai nem bankok, hanem fintech cégek.

Igen, tudom a brit meg a litván banki licensz.

Ettől még nem igazi bankként működik, Magyarországon meg főleg nem.


Egyszer csak zárolják a számlád és mindenféle indoklás nélkül megtehetik mert ők a saját maguk által alkotott rugalmas szabályok alapján úgy ítélik meg. Saját hatáskörben.

Nem te leszel az első, nagyon sokan jártak már így.


A magyar hatóságok nem tudnak mit tenni, mert nem jogosultak a Revoluttal szemben eljárni.

Az ügyfélszolgálat pedig nem egy banki ügyfélszolgálat, amelyiknek kötelessége intézkedni és meg is teszi.

Semmit nem fogsz elérni velük.


Aztán pedig jogi útra nem tudod terelni.



Kérdező, legalább te felismerted a kockázatot, nem úgy mint sokan.

Netes vásárlásra gondolom azért használod, mert ne a valódi bankszámládhoz tartozó kártyád adatait lopják el.


Nem tudom melyik banknál vagy, de több banknál is van lehetőség virtuális kártyára.

Ezek úgy működnek, hogy vagy 1 Ft a limit amit te használat előtt megemelsz ahogy szeretnéd vagy pedig elkülönített alszámla tartozik hozzá, amire ingyen átvezeted az elkölteni kívánt összeget és csak annyihoz lehet hozzáférni a virtuális kártyával.

Innentől fogva hiába lopják el a a kártyaadatokat, semmit sem érnek vele.


OTP-nél, Erstenél van ilyen, de még néhány másik banknál is, fejből nem tudom őket.

Melyik banknál vagy?

2020. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18%
Megérteném az aggályaidat, ha milliós összegekről beszélnénk. De most komolyan, 3000 forinton izgulsz?
2020. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Valakinek azis pénz
2020. dec. 21. 12:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!