Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elutasították a lakáshitel...

Elutasították a lakáshitel igénylésemet az OTP-nél és a Budapest banknál. Most próbálkozok a cib banknál. Lehetséges, hogy a cib kevésbé szigorú,mint az előző két bank? Nincs khr, nincs köztartozás, jó fizetésp, sajnos nem tudom mi volt a baj...

Figyelt kérdés
2020. nov. 20. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Keress hitelközvetítőt, ők értenek hozzá és tudni fogják, hol van esélyed próbálkozni.
2020. nov. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Ne hitelközvetítővel.

Ők azt ajánlják ami nekik a legjobb.


Végig kell próbálni a bankokat. Ha elutasít mind (vagy sok amiből már látszanak a további esélyek) akkor a közvetítő sem tud segíteni.


Az OTP mivel hatalmas bank viszonylag könnyebben hitelez. Jobban mer kockázatot vállalni.

A másik ilyen a Takarékbank.


De amit leírtam az semmire sem garancia! Az OTP után a Takarékot megpróbálnám, de lehet, hogy a végén éppen az nem fog adni X bank pedig igen.

2020. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mennyire billegsz a határon a hitelképességed szempontjából. Nem írtál magadról semmit, úgyhogy nem tudhatjuk. Lehet van bank, ami elfogad téged, lehet egyik sem. Nem tudjuk, mert nem írtál magadról semmit. Ha ennyire fontos ez, akkor próbálkozz tovább, ahogy előttem is írták még a nagyobb hitelintézeteknél.
2020. nov. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A CIB elég kekec, a KH szintén. Takarék vagy Sperbank pl
2020. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a havi bruttó fizetésed és mennyi lenne a havi törlesztőrészlet?


Lehet, hogy azért utasítottak el, mert jelenleg kockázatos iparágban dolgozol. Pl autóipar stb.

2020. nov. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Nekünk egy elég necces CSOK építési hitel igényünk volt, mert egy félbehagyott építkezést vettünk meg és építettünk tovább.


Hónapokig szívtam egyedül a bankokkal, aztán valamelyik online hitelkalkulátor közvetítőivel felvettem a kapcsolatot és két hét alatt átnyomtak mindent. Hidd el, értenek hozzá, tudják, melyik bank hogyan értékeli a kockázatokat, mit szeretnek és mit nem. Saját ügyintézőik vannak, akikkel bármikor egyeztethetnek és még a hitelkamat is lehet alacsonyabb, mint a hirdetményben. Biztosan vannak kóklerek is, de ha magas kereset mellett már két helyről ajánlat nélkül pattantál le, akkor van valami olyan spéci dolog az ügyletedben, amihez kell a szakértelmük. Ajánlatot kérni semmibe nem kerül, utána még mindig eldönthetted, hogy az adott hitelfeltételeket bevállalod-e.

2020. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
Azt pl biztosan tudom, hogy a bankmonitoros csóka segít, nekünk nagyon neves volt a babaváró, de kijárta nekünk és megkaptuk. Jutalékot a banktól kapnak amúgy, ugyanannyit mint az ott ülő Marcika.
2020. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

Biztosan nem ugyanannyi a jutaléka egy ügynöknek mint a bankfióki alkalmazottnak mert az utóbbi munkaviszonyban dolgozik a bank alkalmazásában.


Marcika? Elgépelted? Mancika szerepel a poénokban bár ma már természetesen nem olyanok a banki alkalmazottak mint régen az OTP-nél, takaréknál meg a postán a Mancikák, Micikék, Jolikák. 😁😁😁


Visszatérve a lényegre:

Semmi szükség közvetítőre.

2020. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jah, fos autocorrect
2020. nov. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!