Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen esetbe kell kamatot...

Milyen esetbe kell kamatot fizetni?

Figyelt kérdés

Adott egy ház amelyen banknak van részesedése(jelzáloghitel)...amit örökléskor(kezes személy elhalálozásakor) meg is kap de...kamatot is követelhet vagy simán az adott összeget?

Van két örökös

Melyik örökös fizeti a kamatot ha van egyáltalán kamat?vagy egymás közt döntik el??

A kezesség nem áll már fent mivel az ingatlanban a fedezet..

Ilyen esetben kell majd örökléskor fizetni kamatot vagy sem vagy csak az adott tartozási összeget?


2020. nov. 13. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Jelzálog/végrehajtási jog, stb. az mindig tőke és járulékai (kamat, földhivatali bejegyzés törlés, kezelési költség, végtörlesztés díja, stb. ) erejéig szól. A bank tudja megmondani napi szinten, hogy aznap mennyi a konkrét kifizetendő teljes összeg ezekre.


Ha még fennáll x év futamidő, akkor a végtörlesztéssel szűnik meg a hátralévő idő kamatainak fizetési kötelezettsége.


Az öröklés arányában oszlik meg az örökös helytállása a tartozásért, az örökség mértékéig, de ettől el lehet térni már a hagyatékin is, akár egy füst alatt ajándékozással, vagy külön szerződés mellett, ha pl. egyik örökös átvállalja a teljes tartozás megfizetését pl. az összeghez tartozó plusz tulajdoni hányadért cserébe.


Ez viszont mind befolyásolhatja, az egyes örökösök öröklési illetékének mértékét is.

2020. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdv

Szóval előre kéne iratni egy szerződést hogy majd a fizetésnél az a örökös fizessen akinek kéne elvileg...de mivan ha nem megy bele?most jelenleg azt állitja hogy majd kifizeti ...de mivan ha oda jut a helyzet akkor nem vállalja...és akkor mi van ha pl lemond a örökségről?vagy ugye nem fizeti ki a banki fedezetet?

2020. nov. 14. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Jártam már így...


Nekem a tul. társak/egyúttal örökösök is váltig állították, hogy aláírják, mert nem tudják fizetni a terheket. Majd a hagyatékin egyikőjük ajándékozással át is adta, de a másik ragaszkodott az örökséghez, mert nem futott be az összes hitelezői igény és azt gondolta így mér nem biznisz elesni fél ingatlantól. De attól mert nincs a hagyatéki jegyzőkönyvben, még utólag is helyt kell érte állni, ha megkeres a hitelező erre felhívt a a figyelmét a közjegyző is.


A hagyatéki után meg is kerestek többen, addig ki nem derült tartozásokkal is és akkor már az volt, hogy fizessek mindent, met ő nem tud.


Adjuk el az ingatlant és majd levonjuk a vételárból, amit helyette fizettem. 11 végrehajtással ( közüzemi tartozások,banki hitel ), lelakva seninek nem kellett az ingatlan, és mint tul. társ elővételi joggal én vásároltam ki a másik tulajdonos társat/örököst a hagyatékiban szereplő értékbizonyítványi értéken.


Adásvételivel került hozzám a fél tulajdon része, a fele tulajdonú ingatlan árából ( 3 millió ) végül kapott 350.000 Ft-ot, amit még adózhatott szjaval (155) is utána. Plusz mivel hagyatékin nem mondott le a frissen hozzákerülő tulajdon része után a teljes illetéket meg kellett fizetnie ( 280.000 Ft-ot).

2020. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*155, az 15% szja akart lenni.
2020. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!