Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most érdemes lehet a szupergye...

Most érdemes lehet a szupergyenge forintot átteni más valutába?

Figyelt kérdés

Sajnos az össze megtakarított pénzem forintban van (mint nyilván gondolom az ország legnagyobb részének), és nem hiszek benne, hogy ez javulna idővel bármit is. Ha így megy minden, talán újabb fél év múlva eléri a 400 eurót is.

Nem vagyok tapasztalt ebben. Több millió Ft-ról van szó, milyen hátulütői lehetnek az átváltásnak?



2020. nov. 1. 15:21
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

9. Mert barmilyen mozgasnak a tendenciajat atlagolva erdemes nezni, hogy 1-1 ev elterese ne vezessen hamis kovetkeztetesekre. Koronavirusbol kiindulni hosszutavon hulyeseg, hisz nincs egy eve sem, hogy itt van, raadasul senki nem tudja megmondani, hogy egy hatekony vakcinaval nem kezelheto e az egesz egy influenza szintjere.


Masreszt, ha te a forint romlasatol veded a penzed, akkor azzal kiteszed magad az erosodese (vagy csak szintenmaradasa) kockazatanak, foleg, hogy ahhoz hogy ne bukj tobbet kene essen, mint a ketszeri valtas koltsege plusz a forint-euro kamatkulonbseg (~5%).


Az inflaciot egy pmap-pal ki lehet vedeni, atvaltas nelkul.

2020. nov. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
26%

"barmilyen mozgasnak a tendenciajat atlagolva erdemes nezni"

Ez nem indokolja, hogy 10 évet nézzen az ember és ne 4-5 évet. Szó nincs a koronavírusról, az nem befolyásolta az utóbbi 4-5 évet, max. az ezévi gazdasági teljesítményt. Egyébként az eurót ugyanúgy "megviselte", mint a forintot. Természetesen a forint "sérülékenyebb", de a mostani 360-370-es árfolyam nem meglepetés, az elmúlt évek trendje és Matolcsy meg a kormány töbször is mondta, hogy különösebben nem izgatja őket a forint gyengülése, nekik még jó is.

Erősödés kockázata?? Hát ettől nem félek... ezt a kockázatot vállalom... A váltást nem pénzváltóban/bankban szokás intézni már jó néhány éve, hanem a középárfolyamon váltó transferwise-nál vagy revolutnál, ahol a váltásnak minimális a költsége.

Persze, mert a pmáp követi a forint gyengülését is... Az max. a hivatalos inflációt követi, ami általában 3-4%, a forint meg kb. még egyszer ennyit romlik évente az euróhoz képest és ott van még a valós infláció (lásd zöldségek, gyümölcsök 10%-30%-kal magasabb ára az előző évihez viszonyítva)

2020. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
51%

Azt vágjátok, hogy euróban semmi kamatot nem kapsz a pénzedre, csak úgy van? A forintra pedig az utóbbi 5 évben, vagy az utóbbi 10 évben is mindig lehetett kapni legalább 5%-ot. (bankbetét, vagy az utóbbi időben állampapír) Ha 5 vagy 10 éve adtam neked X pénzt és azt A, forintra váltottad és hagytad kamatozni a legjobban kamatozó állampapírban/bankbetétben, vagy B, euróra váltottad és ott is próbáltad kamatoztatni (a 0-1%-on amit adtak rá), akkor ma forintban ér többet ugyanaz a pénz. A MÁP+ sincs lekötve, bármikor el tudod adni 0,25% költségért cserébe. Az állampapír nem olyan, mint a bankbetét, hogyha feltöröd akkor elveszik a kamat. Kifizetik rá az addig a napig felhalmozott kamatot.


Egyébként ti ezt ismeritek? Annak a leírása, hogy miért nem gyengül a forint minimum az inflációval egyenlő mértékben.

[link]

2020. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Az euro megtakarításnak nem a kamat a lényeges eleme, hanem az árfolyam. Emellé jön PEMÁP esetében pl. az EU infláció követő kamat.


Pemápot idén váltottam vissza, én idére 350-et lőttem be árfolymanak. Ugyanúgy visszaváltható, csak épp tavasz óta ugye 10% feletti hozamot produkált az árfolyam nyeresége. Egy féléves kamatjóváírás meg ugyanúgy megvan rá.

2020. nov. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

13: minek kamat ha euróban van a pénzem?? Pont azért fizet a forint állampapír kamatot, mert romlik, csökken az értéke és a kamattal kompenzálja azt.

Ezzel az erővel fektesd argentín pesoba a pénzedet, mert ott az állampapír kb. 50%-os kamatot fizet... Vagy török állampapírba ha az szimpatikusabb, hiszen az is 20% körüli kamatot ad. Remélem így már érthető miért nem a kamat a lényeg.

A kiszámolós cikknek meg ha az első mondatát elolvastad volna (ha már linkelted), akkor értenéd, hogy nem arról szól, hogy "miért nem gyengül a forint minimum az inflációval egyenlő mértékben", hanem arról, hogy "miért nem gyengül a forint sokkal jobban az euróhoz képest"

2020. nov. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
34%

15. Ilyet is eleg... khm... nagy hozza nem ertes leirni: “minek kamat ha euróban van a pénzem”


Ez igaz lehet 1-1 evre, peldaul a mostanira, amikor a helyi penznem egy valsag miatt nagyobbat esik. Cserebe az elmult 10 evet nezve buktal volna vele, mert a lenezett kamat siman tulnotte az arfolyamvaltozast.

Nyilvan lehet ide-oda pakolgatni es ezzel nagyot nyerni, pont mint a tozsden egy cegbe fektetve. Cserebe pont ugyanugy elofordulhat, hogy benezted a kisvaluta nott, te meg buktal az uzleten.


Azert az atlagembernek (kisbefektetonek) nem biztos, hogy a nagy kockazat-nagy haszon vonalat javasolnam, mert o igencsak megerzi, ha akarcsak 20%-ot bukik.

Nyilvan ha ez mar a jatekpenzed, van 100-200 milliod biztosabb befektetesben, akkor persze lehet kockaztatni, diverzifikalni.

2020. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de nekem a 2008 óta elég jól működik ez a módszer, pedig annak már több, mint 10 éve. Az árfolyammal együtt emelkedik a munkabér is így, plusz az előrelépesekkel. Szerintem nem kell itt nagy dolgokra gondolni, elég ha egy szakmában 10 évig ebből származtatod euroban a fizetésed.

Mennyit kerestél 2009-ben, menyit most, miylen árfolyammal. Amit abból félretettél, mikor és milyen árfolyamon váltottad át.


2014-ig még a bef. alapoknak is volt értelmesebb hozamai, tána már leestünk tejeen erre az alacsony kamatszintekre, diverzifikálni inkább ingatlanba volt mellette érdemes. :-)

2020. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Mondjuk 2008. ota nem ez volt a legjobb modszer. Bar tudom, utolag konnyu okoskodni, es kizarolag azert teszem, hogy ravilagitsak arra, hogy venni sosem akkor erdemes, amikor latod, hogy jee, mennyit eseTT a forint, mert az csak annyit jelent, hogy a multban hogyan mozgott, keveset jelent a jovore nezve barmit is.

2010 ota az euroban tartas hozott (ev elejei adatokat nezve) 22%-ot, ebben voltak +10%-os evek es -8%-os is. Iden epp egy (epp most) egy 11%-os hozamot jelent, de ezutan ugyanugy johet egy -8%, aztan megint egy par 1-3%-os.

2010 ota egy sima, lenezett 5%-os kamat hozott volna osszesen 62%-ot. Majd haromszor annyit, mint az euroban tartas.


Nyilvan lakast venni utolag nezve jo lett volna 5 eve, de hat ki lat a jovobe? Akinek mazlija volt, nagyot szakitott azzal is. :)

2020. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

2014-ben K&H Rajna alapból katapultáltam ingatlanba, pedig az is hozott 18%-ot. :-)


A baj, még mindig azt számítjátok, hogy teljes viszgált futamidő alatt A-tól Z-ig mennyi a árfolyam különbség. Mi meg pont arról beszélünk, hogy tartod mondjuk 2008 év évégtől 2009 év végéig, és kiveszed amikor jónak látod, mert épp x%-al nőtt addigra az árfolyam, vagy épp venni akarsz valamit, ami akkor akciós, az árfolyam meg fent van. Idén pl így voltam a felújítási dolgokkal a 2014-ben vett egyik ingatlanra, hűtő-fűtő klíma , nyílászáró csere stb. 40% akciós árak, mellette 12% árfolyamnyereség és féléves kamatjóváírás euroban. Kártyás fizetéssel ingyenes vásárlás. Most így ebben a hónapban 52%-al kevesebbet költöttem ugyanarra Euroban, mintha vettem volna pl tavasszal 325-ön.


Venni újra eurot nem kell, mert havonta jön a fizetés devizában.

2020. nov. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni. Az is lehet hogy szándékosan dönti be akormány, hogy bevezesse az eurót, amivel az EU-hoz köti az országot. Ugyanis már ki akarnak tenni innen is
2020. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!