Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál vagy jelenleg?

Melyik banknál vagy jelenleg?

Figyelt kérdés
1000 + 1 ilyen kérdés van már itt Gyakorin, de szavazásos még egy sem.

2020. okt. 30. 19:30
A kérdező szavazást indított:
OTP
K&H
CIB
Gránit
Erste
UniCredit
Raiffeisen
Budapest
MKB
Takarék
30 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem.


A lakossági számlám: KDB Bank

Az üzleti: Bank of China

2020. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1: Tudnál mesélni a tapasztalataidról? Kíváncsi lennék a véleményedre róluk.


A KDB Banknak nincs mobilalkalmazása, a netbankja is nagyon elavult. A Bank of China-ról szintén ugyanez mondható el, valami borzalmas a weboldaluk. Az a T-Online-os e-mail cím sem bíztató.

Bankkártya szolgáltatás terén sincs túl sok infó az oldalaikon.

2020. okt. 30. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyószámla: Gránit, UniCredit

Lakáshitel: UniCredit

Hitelkártya: BB, Erste


+Fintech cégek: Revolut, TransferWise, Curve

2020. okt. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erste és Sberbank.


A Sberbank kimaradt a listából. A jóval kisebb Gránit bekerült.

És látod ezek szerint más is kimaradt pedig az elsők között jöttek válaszolók akik ott ügyfelek.

2020. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Gyakori sajnos csak 10 choice-ot enged.
2020. okt. 31. 10:26
 6/7 anonim ***** válasza:
44%
Akkor pl a sokkal kisebb Gránit nem kellett volna bele. Persze úgy sem jó de így még torzítóbb.
2020. okt. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#2


Bank of China - Corporate account

Azért ezt választottam, mert a cégem főképpen Kínával van kapcsolatban, ráadásul van üzleti kapcsolatom magával a bankkal is. Nem volt rá más válasz. Szimplán csak egyszerűbb volt azon keresztül.


KDB bank - Personal account

Itt egy fontos tényezőt vettem figyelembe, az pedig a csomag és a kondíciók.

Amikor Dél-Koreában dolgoztam 1 évet a régi alkalmazotti munkahelyemen, akkor nyitottam ott számlát. Viszont már akkor tervben volt, hogy freelancerré fogok válni, így előre egy olyan számlát nyitottam, amit még soha sehol nem láttam. (A KDB Europe-nál sem elérhető, pedig leányvállalat)

Devizaszámla, végtelenített zsebbel. Freelancerként globálisan dolgozom, a világ minden tájáról fogadok megbízásokat. Nem kell átváltatni, költséget számolni rá, stb. Amilyen devizában utal, olyanban tárolódik el a számlám megfelelő devizazsebében. Ha először kapok adott pénznemben utalást, akkor automatikusan hozza létre a zsebet.

Fizetéskor pedig érzékeli, hogy milyen devizában fizetek az adott helyen és automatikusan onnan von. Ha nincs elegendő összegem az adott devizában, akkor pedig kipótolja az árfolyamban legközelebbiből.

Mobilapplikáció is van, csak koreai nyelven.

2020. okt. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!