Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB Bank hány százalék...

A CIB Bank hány százalék önerőt kér el lakáshiteleknél?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy valamelyik bank 20%-ot és valamelyik 30-at, de mégis mitől függ ez? Konkrétan a CIB Banknál hol találok erről infót?
2020. okt. 29. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem találsz erről infót...

Függ a hitelezni kívánt ingatlantól, az elhelyezkedésétől, és a fizetésedtől, a múltadtól, stb.


Ráadásul a bankok úgy adnak kölcsön, hogy ha elutasítanak, nem kötelesek megindokolni az elutasítás okát.

Az a legbiztosabb, ha min. 30 % önerővel rendelkezel, már csak azért is, mert az értékbecslő becslésétől is függ, mennyi hitelt adnak (mennyire értékeli az ingatkant), plusz a lakásvásárlás után 4 % vagyonszerzési illeték is van.

2020. okt. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha mondjuk az ingatlan egy teljesen felújított használt lakás, megyeszékhelyen fekszik, nettó 400 a havi nettó fizetésem + nincs hitelem. (párom keresetét direkt nem írtam, hiszen a babaváró és CSOK miatt úgysem érdekli a bankot az ő fizetése.)
2020. okt. 29. 11:19
 3/15 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem érted: A BANK DÖNTI EL, MENNYIT HITELEZ.

Megyeszékhely... Győr is megyeszékhely, meg Salgótarján is, de ugye könnyen belátható, hogy nem ugyanolyan értékű a két település.

2020. okt. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, és extrém esetben akár lehet, hogy csak 50%-ot hitelez.
2020. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ó, istenem, megint belefutottam egy olyan kérdezőbe, akinek égig ér az egója :-(

Ez itt egy segítő oldal, SEGÍTSÉGET KÉRTÉL egy kérdésben, szívesen válaszoltam (1-es válasz), de mivel nem tetszik a válasz, ezért én vagyok az idegbeteg:D :D

Csak "hangosan" mondtam, hogy megértsd :D- mert elsőre nem sikerült :-)


A viszontlátásra - tovább nem pazarlom Rád az időmet.

Mint tudod, az idő pénz - úgyhogy megyek inkább pénzt keresni :D

2020. okt. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Ez itt egy segítő oldal, SEGÍTSÉGET KÉRTÉL"


Igen azt kértem és ez egy valóban segítő oldal is lenne, ha normálisan válaszoló, segíteni (és nem kioktatni) akaró felhasználókból állna a közösség.

2020. okt. 29. 12:01
 7/15 anonim ***** válasza:
40%
Mekkora egy nyomorult kretén ez a kérdező.... 😁
2020. okt. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xswerdy ***** válasza:
törvényileg 80%-ot hitelezhetnek a bankok. Hivatalosan hirdetmény szintjén nem publikusak az ennél szigorúbb belső szabályok, de a banki hitelügyintéző meg szokta mondani, hogy mégis mire lehet számítani. Pl. hogy az adott bank senkinél nem megy 70% fölé, vagy hogy bizonyos kistelepülésen meg be se add a hitelkérelmet. A hitelközvetítők is nagyjából képben vannak, mivel sok hitelt intéznek, így segíteni tudnak a bankválasztásnál a kamaton túl ilyen szempontból is.
2020. okt. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mint hozzáértő, azt tudom mondani, hogy a CIB jelenleg megyeszékhelyeken is csak forgalmi érték 70%-ig hitelez, de van róla pontos infóm, melyek azok a városok, sőt Bp-en melyek azok a kerületek, ahol elmegy a CIB 80%-ig, de csak meghatározott jövedelem fölött. A Te jövedelemed nem elég a 80%-hoz, a párodról viszont nem írtál semmit, így nem tudom.
2020. okt. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Tatabánya lenne a város
2020. okt. 30. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!