Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe fektetnél, ha jelenleg 0...

Mibe fektetnél, ha jelenleg 0 kezdő tőkéd lenne, viszont innentől kezdve havi 150-200e forintot tudsz félrerakni?

Figyelt kérdés

Az a gond, ha előttem van a pénz elköltöm, tökmindegy mennyi, ezért szeretném félretenni belőle ezt a 150-200e forintot minden fizunál.

Másrészt a befektetés segít az infláció elleni harcban is.

Nem gond, ha több évre kell lekötnöm, igazából lakást akarok majd vásárolni, hogy kiadhassam albérletbe.



2020. okt. 27. 00:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Én is 6-12 havi vesztartalek kp-ban, utana valamennyi allampapir, különböző valutak, es idovel haz, ami minel inkább önellátó.
2020. okt. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

Azóta, hogy 2010-ben egy rendelettel benyelték a magánnyugdíj-pénztárakat, én személy szerint nem tudok megbízni az olyan termékekben, mint a Magyar Állampapír. Különösen most, amikor fel lehetett úgy építeni egy kiskunhalasi járványkórházat több tízmilliárd Forintból, hogy a mai napig alig van benne beteg.

Nem látom, hogy az állam miből tudná visszafizetni a kisemberek pénzét - hacsak nem a MÁP+ bevezetésekor a döntéshozók valami giga-inflációra számítottak... mert hát a MÁP+ ügyebár nem infláció-követő állampapír.


Én az opciós kereskedést javaslom. Nagyjából hasonló összegeket forgatok, mint amilyet leírtál. Heti 1 óra ráfordítással "békeidőben" is simán megkerestem belőle havi 100.000 Ft-ot - a koronavírus óta pedig ennél jóval többet. Persze ehhez a kockázatot kell megfelelően kezelned és észben tartani, hogy önmagában véve nem ettől leszel gazdag!

2020. okt. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

12., finoman szolva sem partoltam a Kormany einstand-jat, de aki nem erti a kulonbseget ez es egy allampapir-vissza-nem-fizetes kozott (segitek, ezt hivjak allamcsodnek egy az egyben), az bizony NAGYON nem ert a penzugyekhez meg alapszinten sem.

Ha ennek ellenere tanacsokat osztogat, akkor vagy joszandeku balek vagy ugynok, azok szoltak a kethetes kepzes utan ennyire magabiztosan ennyire hulyesegeket nyilatkozni.


Az is ezt erositi, hogy nincs olyan hozzaerto, aki elsodleges befektetese formanak opcios kereskedest (vagy igazabol barmilyen nem tokegarantalt format) javasol, mert nemhogy a diverzifikaciorol nem hallott, hanem meg a legalapvetobb “szabalyokrol” sem...

2020. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25%
Köszönöm, hogy megosztottad a véleményedet, #13-as! ;)
2020. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!