Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állampappírt a webkicstáron...

Állampappírt a webkicstáron kívül személyesen, hol tudok venni ? Szabolcs megyéről lenne szó. Nyíregyházán hol tudok venni ?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bankokban is tudsz értékpapírszámla nyitása után állampapírokat vásárolni, bár a számlavezetési díj miatt akkor már inkább az Államkincstár ajánlott.

Ha kézben fogható állampapír kell (amit nem értek, miért), akkor a Postán is tudsz vásárolni pl. Kincstári Takarékjegyet.

2020. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de címet nem írok, Te is meg tudod találni a neten és nem kell várni egy órát, hogy megkapd a címet. Írd be a netre, hogy államkincstár Nyíregyháza, a címet rögtön kiadja. De a legbiztosabb cím az, amely az Államkincstár honlapján van, ezt is kiadja a net ügyfélszolgálat címen. Postán, bankban, máshol ne vegyél, vagyis ha el tudsz menni az államkincstárhoz, akkor ott vedd meg, mert ott nulla Ft-ot számolnak fel. Nyilván, aki olyan helyen lakik, ahol nincs Államkincstár, többe kerül a benzin, akkor vegyen a postán, bankban, nem akarom lebeszélni. De ha van helyben, akkor Államkincstárban.
2020. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legközelebbi bankban, vagy postán kb. De nem értem miért akarnád ezt, ha otthonról kényelmesen, a fotelből is intézheted mindezt?
2020. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Regisztráltam a webkincsár oldalon

kaptam egy kódot. Feltétlenül be kell mennem Nyíregyre az államkincstárhoz, hogy aktiváljam a regisztrációm ?

2020. okt. 26. 17:15
 5/14 A kérdező kommentje:

Az Ön regisztrációs kódja: *******, a számla aktiválásához kérjük, fáradjon be valamely állampapír-forgalmazó ügyfélszolgálatunkra a megadott regisztrációs számmal. A számlanyitáshoz hozza magával a regisztrációkor megadott okmányok eredeti példányát: személyi igazolvány és/vagy útlevél és/vagy vezetői engedély, lakcímkártya, adóazonosító jelet tartalmazó kártya vagy a NAV által kiállított hivatalos dokumentum.



Muszáj bemennem ?

2020. okt. 26. 17:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, be kell menni és aláírni pár papírt, nem nagy cucc, én időpontra mentem és nem egész 10 perc alatt végeztem.

Ezt bárhol máshol is meg kell tenni.

2020. okt. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Néztem egy videót, hogy tudok online felületen papírt venni.

Nos a kérdésem az, hogy ugyebár az Új tranzakció fülön vagy jegyzés és vétel .... mi a különbség ???

2020. okt. 26. 17:42
 8/14 A kérdező kommentje:
Valamint van számlavezetési díj vagy egyéb költség ?
2020. okt. 26. 17:46
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyet akarsz venni. MÁP+-t jegyezni kell, mindig a következő hetit lehet, így csak a kibocsátás napjától látod a portfóliódban.

Nincs díja, sőt. Lehet bankkártyával is fizetni a webkincstár felületén, akkor még az utalásért sem kell fizetni.

2020. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ment a zöld a válaszra !

Már időpontot is foglaltam holnapra rá.

2020. okt. 26. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!