Ha a forint az euróhoz képest 10%-ot veszített az értékéből idén, akkor hogy lehet 3,5% körül az inflációja? Ezek szerint az euró deflálódik?
Figyelt kérdés
2020. okt. 15. 11:11
1/2 anonim válasza:
A kettőnek nincs köze egymáshoz, vagyis csak nagyon lazán kapcsolódnak. Attól, hogy romlik a forint éstéke az euróhoz képest, a zöldséges nem feltétlenül adja drágábban a krumplit, tehát a krumpli terén nincs infláció. A használt autó viszont, amit a kereskedő euróért vesz meg Németországban, természetesen drágább lesz, ha az eurós értéke nem változik, itt tehát lesz infláció.
2/2 anonim válasza:
Mondjuk úgy, hogy a fidesz kormány hazudik? Szokatlan lenne tőlük, nemde?
#1 MO-n gyk. minden az EUR árfolyamhoz kötött. Csak, hogy stílusosan a krumplis példánál maradjunk, ha romlik az euro akkor:
- Drágul a növényvédőszer, mivel import
- Drágul az üzemanyag (mivel világpiaci árhoz kötött)
- Drágulnak a munkagépek (mivel az is külföldi gyártmány)
- Végső soron drágul a munkaerő is, mivel minden drágul és ezt a bérekben le kell követni
Imádja a fidesz propaganda hajtogatni, hogy "itthon forint van, kit érdekel az euro árfolyam", de a valsógában az EUR <--> forint árfolyam az egyik legjobb indikátora az inflációnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!