Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy régiónként mekkora önerőre van szükség?

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
valami pályázathoz vagy lakáshitelhez?
2020. szept. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
lakáshitelhez érdekelne, hogy hogyan változnak a régiók.
2020. szept. 17. 20:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Én nem találtam ilyen listát, nekem a banki ügyintéző mondta meg, hogy a mi településünkön 76%ig hiteleznek, Bp. mellett 25 km-re, tehát minimum 24% önerő kellett. Ő meg tudta nézni valami rendszerben, de én nem találtam ilyet.
2020. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy hol, és ez mikori információ? Engem Bicske érdekelne, Budapesttől 36 km-re levő város. 30% önerőm van, és érdekel, hogy elég lehet-e.
2020. szept. 17. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Tavalyi információ, akkor vettük, Pilis település.
2020. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A 4-esen most nézem 30 km Bp. határa ide is, nem 25.
2020. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként milyen az élet arrafelé? borzasztó alacsonyak az ingatlanárak, még mindig. mit tapasztaltál? mennyi idő beérni budapestre?
2020. szept. 17. 21:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi szeretünk itt lakni, mert közel van minden, Bp és Cegléd is, ha nagyvárosokat akarok, illetve Monor is 10 perc, de amúgy Pilisen is el tudok bármit intézni szinte, amit akarok. Amúgy Budapesten dolgozunk, vonattal járunk, mert a kocsit nem akarjuk koptatni, nem vészes, reggel 10 percenként járnak a vonatok, én csak Ferihegyig megyek, a menetidő 22 perc oda, a párom Kökiig megy, az kb 27 perc. Mi még Pesten laktunk Pesten belül többet utaztunk, mint innen fel. Én eddig rosszat nem tudok mondani, én amúgy nagyon Bp. mániás vagyok, és örülök hogy viszonylag közel tudtunk hozzá maradni, és mégis van egy nagy, modern kertes házunk töredéke árért, mint Pesten kaptunk volna, vagyis ott nem is tudtunk volna venni.

Amúgy egy normális, szép, lakható ház, 100 nm+ már itt is 30-40 millió körül van Pilisen, Monoron. Mi kifogtunk egy SOS azonnal külföldre költözni akaró családot, akik azonnal túl akartak adni a házukon, és 15 millióért hozzájutottunk egy 120 nm-es 20 éves, felújított házhoz központi helyen, de ilyet kifogni kell egy kalap szerencse.

2020. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre azért nem lehet egyértelmű választ adni, mert nem minden bankban van település lista, de ahol, van, még ott is csak akkor lehetne pontos értéket mondani, ha már megvan az értékbecslés és tudjuk, mennyi lett a forgalmi érték és a Hitelbiztosítéki érték. Nem a vételár %-ában van meghatározva az adható hitel, hanem a becsült érték számít. OTP-ben pl 2-es besorolású Bicske, ami egész jó, de amíg nincs meg a becslés eredménye, pontos összeget nem lehet mondani és a jövedelmed is számít az adható hitelösszeg számításánál.
2020. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönöm a válaszod. Te bankban dolgozol? Esetleg felkereshetlek privát üzenetben?

2020. szept. 18. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!