Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Visszatérítenének nekem...

Visszatérítenének nekem belépőjegy árat. Swift kód, visszatérítési számlaszám megvan. (nincs saját számlaszámom, nem is lesz belátható időn belül) A visszafizetési számlaszámmal kell bemenni a bankhoz és úgy adják vissza?

Figyelt kérdés

Ha a visszafizetési határidőig nem megyek érte, akkor ugye számomra egyéb negatív következmények nélkül vész el a pénzem.

Izgulok, kérlek írjatok értelmesen, köszi, nem csináltam még ilyet



#belépőjegy, visszatérítés
2020. szept. 14. 10:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Valaki ? :) please :) köszi , fontos
2020. szept. 14. 10:55
 2/10 A kérdező kommentje:
Örülnék a válaszotoknak, előre is köszönöm, nyugodtabb lennék :)
2020. szept. 14. 11:03
 3/10 A kérdező kommentje:
kérleeek titeket valaki
2020. szept. 14. 11:50
 4/10 A kérdező kommentje:
valaki válaszoljon SOS fontos köszi
2020. szept. 14. 11:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem érthető a kérdésed sajnos.


Tehát valaki másnak a bankszámlájára kéred vissza az összeget, mert nincs sajátod?


Akkor akié a számlaszám, ő veheti fel a pénzt kártyával vagy a bankfiókban. Vagy ő költheti el.

Ő tudja odaadni neked készpénzben (ha tisztességes és tényleg oda is adja).

2020. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xswerdy ***** válasza:

mi az a visszatérítési számlaszám? Amit Te megadtál, hogy oda utalják? Ha az nem a te számlád, akkor nem férsz hozzá, hacsak nem vagy meghatalmazva a számlatulajdonos által.


Viszont ha a szolgáltató oda visszautalta a pénzt, akkor nincs semmilyen határidő, az nem fog onnan eltűnni, ha nem veszed ki. A visszafizetési határidőig kellett feltehetőleg megadni, hogy hova utaljanak. Ha az utalás megtörtént, akkor ennek már nincs jelentősége.

2020. szept. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van annak a helynek egy IBAN számlaszáma, oda utaltam a belépőjegy árát, csak időközben arról döntöttek, hogy a rendezvény elmarad.

Írtak, hogy visszatérítenék a jegy árát.


Írtak, hogy küldjem el a swift kódot és arra utalják az összeget, azért kérték, hogy el tudják intézni az utalást.

A swiftkód kérése után a következőt írták:

" Az összeget erre a számlaszámra utaljuk "


Viszont nekem nincs bankszámlám, így bankszámlaszámom sincs, tehát nem tudnak utalni.


A visszatérítési számlaszámnak egy 6jegyű számot írtak, gondolom az az azonosító ...

Azon a számlán, amit arra állítottak ki, hogy ők visszaadják nekem a pénzt, azon volt egy fizetési határidő (ami nekik szól)


Akkor szerintem az lesz a legjobb, ha hagyom és náluk marad a pénz

"több is veszett Mohácsnál"


Vélemények?

2020. szept. 14. 13:58
 8/10 A kérdező kommentje:
és majd veszek náluk máskor más jegyet rendezvényre ami nem marad el
2020. szept. 14. 14:06
 9/10 A kérdező kommentje:
vélemény?
2020. szept. 14. 14:09
 10/10 xswerdy ***** válasza:

de ha el tudtad utalni egy IBAN számra a pénzt, akkor van számlád nem? Vagy valaki más a saját számlájáról elutalta a nevedben. Vagy bankfiókban fizetted be az adott számlaszámra?


Ha utalással kapták, akkor az a logikus, hogy utalással is fizetik vissza. A rendszerükben látniuk kell, hogy honnan jött az utalás. Az IBAN EUn belül pontosan meghatározza a bankot, ahhoz igazából nem kell swift. Ugyanakkor a swift, az nem elég, az csak a bankot azonosítja, nem a számlát.

2020. szept. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!