Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A revolut miként müködik?...

A revolut miként müködik? Lehet bárhonnan banki atutalást fogadni? Lehet banki átutalást kezdeményezni? A honlap nem a legtisztább ebből a szempomntból.

Figyelt kérdés

#átutalás #Revolut #bank átutalás
2020. szept. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert nem kapsz bankszámlát, nem tudsz rá utaltatni.
2020. szept. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

#1 hö???


dehogynem... még magyar bankszámla is van, bár az központi vagyis a megjegyzésben kell megadni, hogy kinek szánod.


Ezen kívül kapsz egy angol számlaszámot ami névre szól vagyis oda bárki utalhat neked.


Természetesen te is utalhatsz bárkinek és te is fogadhatsz utalásokat (nincs semmilyen díjuk).

2020. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 qkker1 ***** válasza:
53%

"dehogynem... még magyar bankszámla is van, bár az központi vagyis a megjegyzésben kell megadni, hogy kinek szánod."


Ez most változik , nekem már megtörtént , feleségemén még nem, csak nemzetközi /SWIFT/ utalás van.


"Ezen kívül kapsz egy angol számlaszámot ami névre szól vagyis oda bárki utalhat neked."



Már litván.

2020. szept. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ez most változik , nekem már megtörtént"

- hónapokkal ezelőtt is így volt már legalábbis nálam és az ismerőseimnél, azoknál is akik nemrég nyitottak számlát a revolut-nál. Egyébként a kiutalás is gyors. Azt vettem észre, hogy ha magyar számlára utalok akkor ha reggel adom fel akkor villámgyorsan odaér, ha később akkor a következő nap reggel.


"Már litván."

- Mindegy, hogy az újak már litvánt kapnak vagy angolt, semmilyen gyakorlati különbség nincs a kettő között.

2020. szept. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
16%

Én úgy tudom, hogy a magyar "bankszámlaszám" az nem egyedi IBAN szám, hanem egy gyűjtőszámla, ami mindenkinek ugyanaz (12001008-01644328-00400008). Ez nem bankszámlaszám, ezt nem lehet megadni munkáltatónál fizetés utalni rá.

A másik az angol számlaszámÉ arra persze lehet utalni, csak - gondolom - az GBP alapú, azaz vagy nem fogad forintot, vagy átváltják fontba.

2020. szept. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ahogy írtam a magyar az gyűjtőszámla és emiatt - ahogy mondod - fizu nem mehet rá. Viszont nem is ez volt a kérdés. Utalni lehet rá és kiutalni is lehet (mondjuk ahhoz ez nem is szükséges)


A másik részével kapcsolatban rossz a tipped. Semmilyen átváltás nem történik. Ha az angol/litván IBAN-re forint érkezik akkor forintot könyvelnek ha usd akkor azt a gbp akkor az stb.

2020. szept. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!