Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan lehet kimászni az...

Hogyan lehet kimászni az adósságokból?

Figyelt kérdés

18 évesen, 2013-ban akaratom ellenére külföldre kellett költözöm. Itt egy nagyon rossz időszaka következett az életemnek, éppen hogy elkezdtem, máris nagyon sok adósságot halmoztam fel. Egy nagyobbat (6000€) ehhez a mai napig nem nyúltam, nem foglalkoztam vele, nem is "zaklatnak" már emiatt, illetve nagyon sok kicsit, amivel nem foglalkoztam így folyamatosan több és több lett, ügyvédhez került, volt egy ami bíróságra. 2017-ben jött meg az eszem, több mint 100 levelet rendeztem el, és legalább 50 embert hívtam fel. Azóta folyamatosan fizetek részletekben mindent amit tudok, sokat már kifizettem közülük, mégis valahogy mindig hozzácsapódik valami új. Egyszerűen nem látom a kiutat az alagút végén. Közben felnőtt nő lettem, minden hónap elején a számlák és adósságok az elsők és mégsem tudok kimászni az adósságokból. Nem tartom magam buta embernek, üzletvezetőként dolgozom külföldön, jól keresek, boldog a párkapcsolatom, de az életem anyagi szempontból katasztrofális. Tönkreteszi a mindennapjaimat, hogy ezzel együtt kell élnem, az állandó stressz és sajnos be kell látnom, az élet anyagi részéhez teljesen tudatlan vagyok. A szüleim alkoholisták voltak, egész gyermekkoromban azt hallgattam mire NINCS pénz, hova tartozunk, melyik lakásból mikor raknak ki. Egy bőrönddel a kezemben jöttem külföldre, semmit nem kaptam tőlük amit az életben hasznosíthatnék. Eszemben sincs hibáztatni őket, felnőttem és levetkőztem a gyermekkori mintákat, 23 évesen eljutottam oda, hogy leérettségiztem munka mellett, azóta is képzem magam, lett 2 szakmám, de ezen valahogy nem sikerült változtatnom, pedig már mindent megpróbáltam. Anyagi szempontból életképtelen vagyok, és a legrosszabb, hogy hiába tudatos és próbálok tenni ellene, nem sikerül változtatnom ezen. Még úgy is elrontom, hogy becsületesen fizetek mindent. Felőről már 26 évesen ez az életvitel, szép lakásom van, de semmi félretett pénzem, napról napra élek. Nem tudom mit tehetnék még, mit rontok el, hol a probléma. Tudom, hogy nem vagyok ezzel egyedül és azt is, hogy ettől függetlenül nagyon sok embernek sikerült változtatnia. A kérdés, hogy ti hogyan hoztátok rendbe az életeteket, hogyan teremtették meg az anyagi egyensúlyt? Hogyan másztatok ki az adósságokból?

Én gyomorideggel megyek minden nap a postaládához, úgy érzem sosem lesz vége.



2020. szept. 11. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
2020. szept. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
83%

Mondjuk nem ártana tudni, hogy milyen ország, milyen szakmáid vannak, és főleg, hogy te jogilag mi/ki vagy ott?


Pl.: Egyik rokonom brit állampolgár lett. Ő civilként, civil cégnél dolgozva, a brit sereg szerződéses munkavállalójaként került Irakba, sofőrnek. A brit sofőr fizuk 3X-osáért.

2020. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Azóta folyamatosan fizetek részletekben mindent amit tudok, sokat már kifizettem közülük, mégis valahogy mindig hozzácsapódik valami új."


Szerintem ezzel kéne kezdened valamit, hogy ne csapódjon hozzá új.

Így látatlanba nem derül ki, hogy ezek honnan jönnek, de ez itt az egyik súlyos probléma.

2020. szept. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Látom, már megkaptad a kiszámoló blog linkjét, én is jó szívvel ajánlom és még valamit. Ne mondogasd magadnak, hogy "én nem értek az anyagilakhoz", "életképtelen vagyok anyagi téren", mert ezek felesleges álkifogások. Egyetlen út van. Teljesen vissza kell fognod egy időre a kiadásaidat és minél több pénzt fizetni az adósságokra. Egyedi megállapodásokat is köthetsz a hitelezőiddel, ha látják a hajlandóságot benned az adósságod rendezésére.
2020. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

1. Kiadod a lakásod egyik szobáját.

2. Eladod a lakásod és visszafizeted az adósságod. Lehet nem lesz "semmid", de szabad leszel. Úgy is lesz időd új lakásra gyűjteni.

Ezt azért írtam le, mert sokan itt rontják el! Inkább sírnak, ragaszkodnak a jól bevált életvitelükhöz, de ha áldozatot kell hozni, akkor már csak a kifogások maradnak.


Amit a kiszámoló blogon olvashatsz, azok filléres dolgok. Nem kell bedőlni neki. Példa Magyarország, ahol éhbérért dolgozik az emberek nagy része és ha eladósodnak, nincs min spórolni, mikor már elve fillérekért dolgozva számolgatnak hó végén.


Neked azonnali megoldás kell. Nem olyan, ami 200 év múlva oldódik meg.

2020. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ajánlom Kiszámolót. Jó cikkek vannak. Én a helyedben kezembe venném az egészet és csinálnék egy tervet. Minden adósságodat írd össze egy Excelben, minden bevételedet és csinálj egy tervet a visszafizetésre. Bontsd le hónapokra és évekre. Akkor tisztán fogod látni, hogy mikorra fogod kifizetni és nem frusztrál tovább az ügy. Emellett írd a napi költéseidet össze a nap végén. Mindent kategóriákra bontva! Abból láthatod, hogy hol folyik el a pénz, amikor már látod pár hónap után, akkor változtass azon, amin lehet. Ha vannak egyéb vagyontárgyaid, amiket tudsz nélkülözni add el és törleszd az adósságaidat. Ha nem megy egyedül, akkor keress pénzügyi tanácsadót, aki megcsinálja ezt a tervet vagy pszichológust, aki feltárja az okokat.
2020. szept. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen normálisan válaszoltatok, tartottam a megmondó emberektől.

A kiszámolós oldalt mindenképpen meg fogom nézni mindjárt.

Lakásom nincs, itt Németországban nagyon kevesen vásárolnak lakást, bérlem, ebből sajnos nem tudok lejjebb adni, ennél fogva kiadni sem tudom a második szobát, mert a tulaj nem egyezett bele.

2020. szept. 12. 10:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!