Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi lenne 17 évvel ezelőtti...

Mennyi lenne 17 évvel ezelőtti 5.000.000 ft.-nak a mai reálértéke ?

Figyelt kérdés

Egy üzleti ügyletből kifolyólag, 17 évvel ezelőtt a tárgyalópartneremmel megállapodtunk, hogy 5.000.000 ft-ot fizet részemre.


Majd 17 év elteltével a napokban tudtunk újból együtt összeülni és megtárgyalni a dolgainkat.


Azaz, kifizetné részemre a valamikori engem megillető 5.000.000 ft-ot a mai reál értékén, csak mondjam meg neki , hogy mennyi az az összeg !


Szerintetek, hogyan kellene ezt igazságosan kiszámítani, mert nem szeretnék túlzásba esni azzal, hogy akkora összeget mondok a valamikori 5 M. helyett ami nem reális !


Viszont azt sem szeretném, ha alul becsült összeget mondanék !


Hogyan kellene, hogyan lehet kiszámítani hogy reális összeget tudjak mondani ?


Pl. 17 névvel ezelőtt, egy megyeszékhelyű városban, 5 millióért lehetett egy kb. 60 m2 es téglaépítésű lakást vásárolni!


Ma ugyan ez a lakás kb. 30 millió forint!


Lehet ilyen példák szerint ki indulni ? Vagy létezik erre egy közgazdasági számítási módszer?


Várom segítségeteket!


Köszönöm !


2020. szept. 9. 01:09
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

25 M körül van, de tartozásnál a jegybanki alapkamatot szokták késedelmi kamatnak elkérni minimum, vagy annak két-, három-, többszörösét. A megállapodáskor kellett volna ezt kikötni.


"17 évvel ezelőtt a tárgyalópartneremmel megállapodtunk, hogy 5.000.000 ft-ot fizet részemre."

De mikor, miért cserébe? az ellenértéket mikor kapta meg?


Én nem igazán hiszem, hogy üzleti ügyekkel foglalkozol, és mástól kérdesz ilyeneket.

2020. szept. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Carragher_x ***** válasza:
100%
A kumulált infláció 2003 óta bő 83%, szóval kicsit többet, mint 9 millió forintot ér az akkori 5 millió.
2020. szept. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóról szóra ugyanez a kérdés volt már korábban is. Még mindig nem tudtátok megegyezni?
2020. szept. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
17 év után már örülnék, ha azt az 5 milliót látnám egyáltalán.
2020. szept. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sima alapkamat. Vagy infláció (akkor kb dupla ennyi).

A lakásos példa nem ér, mert az egy befektetés. Ezzel az erővel ha bitcoinba teszed, most 50 milliárdot érne.

2020. szept. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne menj bele ebbe a játékba, fizesse ki az öt milliót nagyon gyorsan, és utána majd a többi. Ez csak időhúzás részéről, végén még az öt milliót sem látod, de már 9 milliót érzel magadnak.
2020. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki az, akinek ígérnek 5 milliót és 17 éven át nem érdekli, hogy megkapja-e...
2020. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Emberek, azaz minden kommentelőnek igyekszek válaszolni.

Látom, érzékelem , hogy bővebben kel körülírnom a kérdésemet, mert így nem igazán érzékelitek a szituációt ill. annak a valóságát.

Szóval, ez egy családon belüli,üzleti ügyfolyamat által kialakult tartozás !

Nővérem,Sogorom és Én, alakítottunk egy céget, mely cégben 1/3 üzletrésze volt mindenkinek. Sogorom volt az ügyvezető !

A cégnek volt egy Farmja, mely farm Banki értékbecslése 2002 -ben kb. 47 millió ft.-volt.

Ezt a farmot eljelzálogosította a Sogor, azaz felvett a cégre 16 millió ft.-os szabad felhasználású forgóeszköz hitelt. A pénzt "eltapsolta" azaz annak jelentős részéből épített maguknak egy családi házat. Rövid időn belül feleszméltem, hogy mi történt, de már késő volt. A pénz elfogyott! Ekkor szóltam neki , hogy rájöttem mit tett,stb. és megállapodtunk 5 millió értékben kifizet engem és a cég további sorsa ill. sorsának rendezése az ő dolga.

Igenám, de telt múlt az idő a sogor bizony nem fizetett felém semmit, hanem inkább a bujkálós taktikát alkalmazva húzta az időt, míg végül a céget felszámolták és elúszott minden. Sok év után, azaz ma már több mint 17 év elteltével, ugynézki , hogy a napokban, újból "valamilyen" megállapodás fog születni, mert sikerült elérnem azt, hogy egyáltalán asztalhoz üljünk és beszéljünk a témáról.

Ezért kérdés a kérdés, hogy a 17 évvel ezelőtti 5 milliónak mennyi a mai reálértéke !

Megjegyzem : A sogor mai anyagi helyzete, átlagon felülien jó!

Azaz tudna fizetni, ha akarna. Bíróságra felesleges lett volna adnom, mert régen sem, meg ma sincs semmi vagyon a nevén !

A pereskedés által, pénzhez nem jutottam volna. Viszont az unokaöcséim apja a börtönbe került volna, és hát igen a szüleimnek sem akartam bánatot okozni, hogy azt lássák ahogy a gyerekeik, azaz a Nővérem ,Én és a Sogorom pereskedünk éveken keresztül. (szüleim már nem élnek).

Röviden tömören ennyi a kiegészítő mondandóm.

Várom válaszaitokat !

2020. szept. 11. 00:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, de nem fog ő neked fizetni egy forintot se...
2020. szept. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nem számolsz kamatot, akkor cirka 9M körül kell számolni.

Ha már kamatot is számolsz, akkor az egy bonyolultabb folyamat lesz.

2020. szept. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!