Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ausztriai fizetés euro alapu...

Ausztriai fizetés euro alapu számla?! Sos?

Figyelt kérdés

Sziasztok kb egy hónap múlva kezdek dolgozni Ausztriában egy ismeroson keresztül, rákérdezni most nem tudok, de telefonon emlitette, hogy külföldi számla nem kötelező, jó egy itthoni euró alapú számla is amire a fizetést küldik majd.

22 éves vagyok , 1 számlám/kártyám van/volt eddig egy sima OTP junior. Vki eltudna mondani mi lehet ez az euro alapu ? Gondolom sokkal jobban járok itthoni számlával mint osztrakkal mert úgy tudom elég magas a kezelési költsége havonta a kinti számlának.esetleg magatoknak milyen megoldást valasztanatok hogy legjobban kijojjetek?

Köszönöm előre is, kérlek segítsetek :)



2020. aug. 18. 23:03
1 2
 11/12 anonim válasza:

Régebben a Raiffeisen-nel voltam, az osztrák bankban, most Sparkasses van. Mindegyikkel meg vagyok elégedve.

Az 1. alkalommal, mikor kimentem dolgozni, itthon nyitottam bankszámlát, az OTP-nél. 20 évesen lett egy Junior és egy devizás kártyám. Elvileg a Junior után nem kell fizetni, nem vonnak le semmit, stb...de mire hazaértem, már mínuszban voltam, igaz csak ilyen 1-2 ezer ft mínusz volt, de akkor sem értettem, hogy mi van. És a legszebb, hogy a bankban sem tudták elmagyarázni, hogy miért lett ennyi és hogyan. :) A devizás után nem is tudom mennyit fizettem, régen volt, 3 éve. :D De ha jól emlékszem, ilyen 10 ezer ft körül vonták le havonta.


Kilences voltam.

2020. aug. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyar Raiffeisen Bankról írtam a 8-as válaszban.
2020. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!