Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákmunkával lehet áruhitelt...

Diákmunkával lehet áruhitelt igényelni?

Figyelt kérdés
Már lassan két éve dolgozok ugyan azon a helyen 150-200 körüli fizetéssel, csak éppen diákként. Ahogy olvasgattam 60000 nettó fizetés szükséges, hogy megadják a hitelt, de egy helyen se láttam konkrétan hogy a diákmunka kizáró ok lenne, de valahonnan meg azt hallom, hogy arra nem lehet megkapni. Kérdésem az lenne, hogy akkor érdemes megpróbálni, vagy úgyse adják meg erre.

2020. aug. 18. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy diákmunka? Diákszövetkezeten keresztül vagy ott? Ha igen, akkor azt sok helyen nem szeretik valóban.
2020. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaszövetkezeten keresztül végzett munka nem számít munkaviszonynak, már nem is a munka törvénykönyve szabályozza. Nem adnak rá hitelt, hiszen itt még felmondási időd sincs, mint egy rendes munkánál.
2020. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van bank amelyik elfogad bankszámla kivonatot is.

Hogy érkezik az utalás? Munkabér címszóval?


Mert ilyen bank ad személyi kölcsönt, persze nem 10 M Ft-ot.

2020. aug. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapsz hitelt rá, több okból sem.

Az egyik, hogy nem munkabért, hanem megbízási díjat kapsz, a másik, hogy a szerződésed határozott idejű, addig érvényes, míg a diákigazolványod.

2020. aug. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen szövetkezeten keresztül vagyok ott és a munkabér csoportos átutalásként jelenik meg a szövetkezettől. Pár áruház (pl média Markt) elfogad bankszámla kivonatot munkavállalói igazolás helyett, azért is gondoltam, hogy hátha így sikeres lehet az igénylés.

2020. aug. 18. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:

"a munkabér csoportos átutalásként jelenik meg a szövetkezett"


Tehát szerepel a munkabér szó. Így azért jobb.

A szövetkezet lehet problémás de nem biztos.


Van egymás után 6 havi kivonat amin így jelenik meg a bér?


Mekkora összeg lenne?

2020. aug. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen van.

200.000 forintról lenne szó.

2020. aug. 18. 11:36
 8/8 anonim ***** válasza:
A mostani számlavezető bankod nem ad? Ott lenne a legegyszerubb.
2020. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!