Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes most Allianz Életbizto...

Érdemes most Allianz Életbiztosításba fektetni a pénzünket?

Figyelt kérdés
Egyszeri díjas életbiztosításra gondolok, van már ebben pénzem, de lett egy kis tartalékom és gondolkodom hogy hova tegyem be.. lent vannak az árfolyamok, azt mondják, ha újra visszamennek majd, akkor nagyot lehet vele nyerni.... na de részvény, ki tudja mi lesz.. sok a HA.. ti mit gondoltok?

2020. júl. 26. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Ennyi erővel vehetnél belőle te is részvényeket és megspórolnád a hatalmas jutalékokat. Ilyenekre ne "fektess" pénz!
2020. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Az egyszeri díjas nem túl nagy hozamú, mivel az egységek fixek, és akkor éri meg ha az értékek bezuhantak. Ez olyan márc/ápr volt jellemző, most már megy minden vissza. Hosszú távon megérheti, de rövidtávon nem feltétlen. Bár családban van egy pont ilyen. 3 év alatt olyan 15%-ot hozott és nagyrészt kötvény inkább.


"a hatalmas jutalékokat"

ez relatív, az egyszeri díjasnak 2,5% a kezdeti költsége. A jutalék ennél még kevesebb.

2020. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Nincs az a biztosítás, amibe megéri befektetni
2020. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom miért kellett lepontozni az elős választ, teljesen igaza van. A unit linked befektetés mindig lehúzás, MINDIG. Egyszerűen a többlépcsős jutalékrendszer és a működési költségek felzabálják a hozamot.

Ha nem félsz a részvényektől, akkor fektess ETF-be vagy ha kényelmesebb, indexkökvető alapba, esetleg valamilyen részvényalapba.

A jutalékos ügynököket kerüld el nagy ívben, akár Allianz, akár OBV, akár Quantis. A tőkepiac elég kiszámíthatatlan, főleg most, de az biztos, hogy abban a pillanatban, amikor kombinálod a befektést a biztosítással, vesztettél.

(Ügynökök, jöhet a lepontozás!)

2020. júl. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%
Majd akkor nem kapsz lepontozást ha valoban hasznos a válasz. Sok ideje kovetem ezt a topikot de konkret szamokat, alatamasztott ervanyagot nem lattam az utobbi idoben. En a harmas valaszban adtam meg par tenyadatot. Te nem. Van itthon vagy 8 biztosito ami UL-t ad el, egyenkent 2-5 fele termekkel. Mindre rahuzni hogy lehuzas es csak veszteskent lehet kijonni egyszeruen hazugsag.
2020. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
(Kettes valaszban, mindegy. )
2020. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!