Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért jön a számlámra "vegyes...

Miért jön a számlámra "vegyes számlaköltség"?

Figyelt kérdés
14 éves korom óta van OTP junior bank kártyám. Elméletileg minuszba se mehetnék, de minden hónpban azót avont le 11 forintokat. Most július az első hónap, hogy dolgozok és ma kaptam ilyen levonást közel ezer forintba, hogy "vegyes számlaköltség". Gyakorlatilag még fizetésem se volt. A másik, meg hogy minden anya nevén van. Nekem nem hiszem, hogy lenne olyan számla amit fizetnem kéne... Jelenleg -1000-ben vagyok. Aki ért hozzá kifejtené, hogy mi ez?xd 18/l

2020. júl. 25. 06:01
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom, ez a számlakezelési díj, ami a nagykorúságod miatt lépett életbe.
2020. júl. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A bankkártyád egy bankszámlához tartozik. Azon pontosan látod, hogy mikor mire mennyit vontak le.

Az, hogy mínuszba nem mehetsz, azt jelenti, hogy nem költhetsz többet mint amennyi pénz van a számládon. Viszont a bank ráterhelheti azon felül is a költségeit, ezzel mínuszba mehet a számlád.

A "vegyes számlaköltség" nem azt jelenti, hogy víz, áram, gáz vagy hasonló számlát fizetsz, hanem azt, hogy a bankszámládon levő készpénzfelvét, havidíj, stb költségei.

2020. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

OTP-nél vegyes számlaköltség terhelést még nem láttam.


A Junior számlavezetési díja tudtommal 0Ft, és éves kártyadíja sincs. Az az 1000Ft nagyon sok nekem. Utaltál pl? Mert egy utalás 146-170 Ft minimum.


De akkor is érdekes ez az elnevezés. Nekem ilyen néven vannak terhelések:


OTPdirekt ÜZENETDÍJ

TRANZAKCIÓ KÖLTSÉGE

ZÁRLATI/SZLAVEZETÉSI DÍJ

2020. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne az OTP-be bemenni és megkérdezni.
2020. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Menj fel a bank honlapjára és tanulmányozd át tüzetesen a számlacsomagod hirdetményét. Az biztos, hogy a bank csak olyan tételt terhel rád, amire a hirdetmény alapján jogosult.
2020. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!