Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van-e lehetőség a BAR (KHR)...

Van-e lehetőség a BAR (KHR) lista kikerülésére?

Figyelt kérdés
Használt autót vásárolnék, de BAR listán vagyok. A kereskedésekben vajon van egyéb lehetőség autóhoz jutásra, ha a hitel kilőve? A törlesztőket fizetni tudom, csak a listán szereplés miatt nem vagyok hitelképes.
2010. aug. 3. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
van, kp-ben fizetsz
2010. aug. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok, csak én nem tudtam, hogy listán vagyok, senki nem közölte. Namost, a banknál, ahol a folyószámlád van, kérheted a kivizsgálását, hogy ki és mikor, miért tetetett föl?! Ez 5,000,- Ft-ba került, amit később visszakaptam. Valami hülye kis hitelező cégnek egyszer nem fizettem be a havi részletet, ők b@sztak fel, azóta már meg is szűntek! A PSZÁF-hoz fogok fordulni jogorvoslatért. Ha érdekel az eredmény, majd megírom. Nálad jogos a dolog, vagy csak hasonló szemétkedés? Mert van rá gyógymód, úgy tudom!

2010. aug. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

BAR listára felkerülésnek két feltétele van.

1. A tartozás 90 napon túli és

2. meghaladja a minimálbér összegét ami ma 73.500,-Ft.

pl. 25 ezer miatt nem tehetnek fel még akkor sem, ha 90 napon túli a tartozás, ha már kifizetted a tartozást akkor passzív BAR listás vagy onnan 5 év míg lekerülsz. Vannak olyan hitelintézetek akik passzív BAR listásnak adnak hitelt, de gyanítom nem előnyösen.

[link]

2010. aug. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

:)

Nekem van olyan ismerősöm, aki úgy került fel BAR listára, hogy jogtalanul követeltek rajta pénzt, ő nem fizette ki, hanem pereskedett.

Egy évig tartott a per, és megnyerte, de a passzív BAR listán rajtahagyták.

2010. aug. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!