Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Pénzügyekhez értő emberek.El...

Pénzügyekhez értő emberek.El lehetne így költözni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apukám 68éves,egy roma faluban lakunk,apukámnak van kb 800ezer forint körüli tartozása az Erste bankhoz.kb 30-40ezer körül von le a bank,csak most a járvány miatt nem vononnak le.A nyugdíja 166ezer forint.Egy ember azt mondta nekem,hogy figyelj,ha nagyon elszeretnétek költözni,a házra kellene hitelt felvenni.És ki jön egy értékbecslő az becsül egy összeget,és azt megkapjátok számlára.Ezután el lehet költözni,és "eladni" valakinek.Nekünk lenne,olyan ember akihez oda költözhetnénk,és fizetnénk a albérletet rezsit stb.Nekem is lehetne munkám,és kikerülnénk ebből a faluból.Innen mindenki ,szinte csak elköltözik.Megoldható ez amit leírtam ? Továbbá így működik-e ahogyan leírtam ? A lényeg,az,hogy mi el szeretnénk innen költözni. Félre tett pénzünk nincsen,ezt azt tudnánk eladni,ha nagyon muszáj.De féltem apámat itt hagyni,egyedül.



2020. júl. 13. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Tehát, ha jól értem, hitelt vennétek fel egy házra, hogy utána eladjátok, majd albérletbe költözzetek egy ismerősötökhöz? De akkor miért nem költöztök föl egyből albérletbe egy ismerősötökhöz?


Ilyenkor egyébként képzeld el, hogy mi a legrosszabb, ami történhet! Tegyük fel, hogy megveszed a házat 40 millió Ft-ért (mert az értékbecslő azt mondta), majd beüt a Corona vírus és 1 éven keresztül eltűnnek a vevők a piacról, mert senki sem mer emberek közé menni? Mekkora törlesztőt kellene fizetned havonta egy 40 milliós házra? Havi 150.000 Ft? Kényelmesen ki tudnád fizetni? És mi lenne, ha 1 év múlva az ingatlanod már csak 30 milliót érne, csak ennyiért tudnád eladni és még mindig lenne 10 millió Ft hiteled? Megérné?

2020. júl. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

én sem értem a logikát, bár abba már nem is mennék bele, valószínűleg nem adna egy újabb hitelt semelyik bank egy 68 éves embernek, ha már van neki egy másik is.


de azzal mivel lennétek előrébb, hogyha lenne egy hiteletek?

a fő probléma nem fog megoldódni, mert a házat nem fogja senki megvenni, mert szar környéken van.


pláne nem venné meg senki, ha tegyük fel még jelzálog is van rajta, és csak fű alatt, mindenféle papír nélkül akarnátok értékesíteni...


meg a bank eleve nem fog annyit fizetni, amennyi az értéke az ingatlannak, szóval ez több sebből is vérzik.

2020. júl. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Eladod és költözol. A hitel minek ?
2020. júl. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, a hitel azért kéne, hogy legyen miből fizetni a kauciót, elköltözés költségeit stb, mert megtakarításuk nincsen. Viszont kérdező, semmiképpen se vegyetek fel hitelt, nem tudnátok egy nyugdíjból 2 hitelt meg egy albérletet is fizetni. Amúgy valószínűleg meg se adná a bank.


Próbáljátok meg eladni a házat, még ha nyomott áron is.

A moratórium időszakát használjátok ki, és a havi részletek összegét tegyétek félre kaucióra, egyébre. Decemberre összegyűlik valamennyi pénz, hogy ellehessen indulni.

2020. júl. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Innen mindenki ,szinte csak elköltözik."

És akkor ki venné meg a házat? Ki az isten akar manapság cigány szomszédot? Vagy egy egész cigánysort maga mellé?

2020. júl. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "eladni" vkinek? Fű alatt? Ki venné meg a cigánytelepülésen? Fű alatt ne csináljatok semmit, mert egy életre eladósodsz, apukád már kevésbé. Apukádnak amúgy sem adnának hitelt, Neked talán? Lenne mire? Kijön egy értékbecslő, esetleg annak az embernek az ismerőse? Húúú, ne kezdj törvénytelenbe, még okosba se... Most nem kell fizetni a járvány miatt, lehet, utána is egy darabig, nem lehetne mégis fizetni a tartozást? Mert abban nem hiszek, hogy összegyűjtitek a havit és amikor újra beindul az élet, akkor besétáltok a bankba befizetni a tartozást és huss, tartozás elrepült. Nem olyan sok(k) az a 800 ezer, 166 ezer mellett, nyilván jó lenne, ha 250 lenne a nyugdíja apukádnak, de nézzük reálisan. Lehetne 120 ezer és 1,5 milla a tartozás. A lényeg, inkább a tartozástól szabaduljatok meg! Az meg, hogy lenne vkihez menni, én ebben sem hiszek, mert ott is kell fizetni annak a vkinek, aztán nehogy több legyen, mint máshol.
2020. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!