Lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Megkaptam a diákhitelemet nemrég. Szeretném félretenni, hogy megmaradjon és ne fogyjon el szépen lassan. Lehet a netbankban valami olyan cuccot csinálni a bankkártyámon, hogy félreteszek egy bizonyos összeget, és ha költök is a kártyámmal, akkor ahhoz a félretett összeghez sose lesz hozzányúlva, hanem ha más pénz elfogy rajta, akkor se tudjak fizetni vele? Amíg persze ezt ki nem kapcsolom valahol a netbankban. Szóval nem akarok ehhez az összeghez most jó ideig hozzányúlni. Köszönöm a segítséget.
2020. júl. 12. 05:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Na valaki komoly választ tudna adni?
2020. júl. 12. 07:29
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A bankszámládon is le tudod kötni a pénzt. Bár kamata szinte semmi, de legalább nem tudsz hozzányúlni. Ha felhívod a bankod 0/24-es ügyfélszolgálatát, elmondják, netbankban hogy tudod megcsinálni és/vagy milyen lehetőségek vannak még.
2020. júl. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Léteznek olyan applikációk (csak egy a sok közül, pl Acorns), amelyek a fizetésedet felkerekítik x%-kal és azt automatikusan átteszi egy megtakarítási számlára. Így bármikor fizetsz, valamennyit félreteszel vele úgy, hogy fel sem tűnik.

Keress rájuk!

2020. júl. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Szóval nem akarok ehhez az összeghez most jó ideig hozzányúlni. Köszönöm a segítséget.ma 05:53


1/3 A kérdező kommentje:

Na valaki komoly választ tudna adni?

ma 07:29"


Kérdező, azért nem vagy semmi... :D

Vasárnap hajnalban/reggel reklamálsz, hogy az emberek nem a Gyakorin töltik az idejüket és nem sietnek a segítségedre? :-)


A kérdésedre válaszolva: a legtöbb banknál a bankszámla mellé tudsz nyitni megtakarítási számlát, ahová átvezetheted, elkülönítheted azt a pénzt, amihez nem akarsz nyúlni. Pl. ha van 500 ezre ft a számlán, abból átutalsz magadnak netbankon keresztül 400 ezret a megtakarításira és azt nem tudod elkölteni a kártyás vásárlások alkalmával.

2020. júl. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, törölve lett egy előtte lévő komment. A komment pedig az volt, hogy "igen lehet, úgy, hogy beírod az utalásnál az én számlaszámom és elküldöd, akkor nem fogsz belőle semmit költeni" erre írtam utána, 7 29kor, hogy lehet e komoly választ kapni vagy se?


Első : kamat nem lényeges, csak az, hogy augusztusig ne fogyjon belőle egy fillér sem.

2020. júl. 12. 11:06
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, erre a megtakarítási számlára gondoltam. Ez alapból megoldható a netbankban, vagy külön menjek be a bankba és kell nyitnom ilyen megtakarítási számlát?


Köszönöm a normális válaszokat

2020. júl. 12. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
A takarékos netbankban van olyan rész, hogy lekötött betétek, abban a menüpontban bírod, hogy milyen számláról akarod a pénzt elkülöníteni, mennyit és mi legyen a sorsa hófordulókor. Kb 2 perc megcsinálni. Amúgy nem a bankkártyádhoz van a pénz, hanem a bankszámládon.
2020. júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mi az a takarékos netbank? Nekem otps netbank van.
2020. júl. 12. 15:05
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem meg takarékos, mert a Takarék banknál van a folyószámlám. 🤦‍♀️ Biztos az OTP-snél is van ilyen opció. Nézd meg a menüpontokat, vagy hívd fel a vonalukat, ott segítenek.
2020. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, itt mindent el tudsz olvasni az OTP-s Takarékszámláról, olvasd el végig az oldalt.

Arra figyelj, hogy ha nem ingyenes az utalásod, akkor lehet, hogy maga az utalás pénzbe fog kerülni. A Takarékszámla amúgy ingyenes.


[link]

2020. júl. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!