Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » E-bankot tudok saját magam...

E-bankot tudok saját magam csinálni vagy ahhoz be kell menni a bankba?

Figyelt kérdés

Rég kellett volna már de sosem foglalkoztam vele, de nem rossz ha van...

Ja még az ügyfélkapuval vagyok még így, be kell menni a kormány ablakba vagy tudok online csinálni?



2020. júl. 8. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
25%
Netbankra gondolsz. Be kell menni hozzá a bankba. Az ügyfélkaput a kormányablakban tudják elintézni.
2020. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Mivel itt is, ott is igencsak bizalmas dolgokról van szó, szükséges a személyes jelenlét. Ha a bankban a szerződést megkötötted, a fiók létrejött, utána már szinte mindent tudsz intézni online.

Ügyfélkapuhoz is ugyanezen okból szükséges a személyes jelenlét.

2020. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah netbank igen köszi!😅
2020. júl. 8. 11:55
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Na most mesélje el nekem a második választ lepontozó, hogy mit írtam rosszul. Hátha átvertem a kérdezőt, de így nem tudja szegény.
2020. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer muszáj lesz személyesen, de utána már nagyon sok mindenre jó a netbank.


Ha távolról el lehetne intézni az nagyon súlyos visszaéléseket engedne meg.


Ügyfélkapu ugyanígy van.

De ott annyi könnyebbség van, hogy ha előre regisztrálsz, akkor szeémlyesen már csak azt kell megerősíteni, így gyorsabb lesz. Legalábbis nemrég még így volt, nyilván most is.

2020. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Tisztelt, 4-es „válasz” (2020. júl. 8. 11:57) írója!

Nem tudok más helyett „mesélni”, de azt tudom, hogy félretájékoztatás is van a válaszodban. Ügyfélkapu regisztrációt már évek óta nem csak személyesen lehet intézni; akinek újtipusú (chipes, 2016. január 1. után kiállított) személyazonosító igazolványa van, annak használatával, online készíthet ügyfélkapu regisztrációt: [link]

De, miattam nem kell aggódnod; nem értékeltem, és nem is fogom értékelni egyik válaszod sem. (Le)pontozni meg végképp nem fogom, mert az lehetetlen. Nem lehet pontokat adni; se le, se fel, se sokat, se keveset.

2020. júl. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!