Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Normál forint folyószámlára...

Normál forint folyószámlára küldhetnek eurót vagy angol fontot?

Figyelt kérdés
Ha igen, forintba jelenik meg a számlán?

2020. júl. 1. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
igen igen
2020. júl. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 subrette ***** válasza:
Igen, és deviza vételi árfolyamon váltja át a bank forintra.
2020. júl. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A váltáson agyaltam én is, miként történik. Magam is így gondoltam, hogy vételi árfolyamon váltják át. Ezek szerint jól. :-)


De azért nem semmi, hogy itt hamarabb kaptam választ, mint, hogy a banki ügyintéző felvegye a telefont. :-(

2020. júl. 1. 16:18
 4/6 A kérdező kommentje:
Kétszer 10 percig hallgattam a zenét :-(
2020. júl. 1. 16:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Eurót utalhatnak, de forintban fog megjelenni a számládon, ha forintszámlád van.


"Magam is így gondoltam, hogy vételi árfolyamon váltják át. Ezek szerint jól. :-)"

Egy dolgot jegyezz meg: Magyarországon a bankok sosem úgy váltanak, hogy Te jól járjál - csak ők járhatnak jól - ebből élnek.

Szóval nem, nem vételi árfolyamon fognak váltani, hanem azt hiszem, középárfolyamon.

Kezelési költséget is fognak felszámolni.

2020. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Magam is így gondoltam, hogy vételi árfolyamon váltják át. Ezek szerint jól. :-)"


A vételi árfolyam az az alacsonyabb. Amin a bank megveszi tőled. Az eladási a magas, amennyiért eladná neked.

A vételi és eladási árfolyam fogalma mindig a bank szempontjából értendő.

2020. júl. 2. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!