Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajánlanátok az...

Melyik bankot ajánlanátok az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Számlanyitás előtt állok, eddig az OTP-nél voltam Junior kártyás, de koromat tekintve átváltott felnőtt ügyfélre, és olyan pénzeket vont le, hogy csak pislogtam, így megszüntettem a számlámat, de szükségem van rá. Az alábbiak közül szeretnék választani, mert ezek vannak a városban: Cib, Erste, Budapest Bank, K&H, OTP (ezt kizárnám), MKB, Unicredit, illetve Takarék. Egyszerűen csak fizetés menne rá, illetve vásárlás, stb, semmi hitel, semmi extra! A honlapokat nézegetem, de személyes tapasztalokra is kíváncsi lennék!

Köszönöm



2020. jún. 30. 10:40
A kérdező szavazást indított:
K&H
Budapest Bank
Cib bank
Takarék
Erste
Unicredit
MKB
16 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
19%

MKB, Budapest, Takarék kizárva nálam. Egyesülni fognak lőrincbarát égisze alatt és hát a takarék rendszere már most is egy hulladék, én óva intenék mindenkit tőlük.

Cib szerintem drága és a szolgáltatásaik sem megfelelőek (legalábbis nekem).

K&H, Erste ami nálam szóba jöhet, nekem Erste van amúgy. Az éves bankköltségem nagyjából 6 ezer forint, ebből 4 ezer a kártyadíj. A rafit nem látom a listában, valszeg az nincs felétek, pedig ott is vannak jó konstrukciók.

2020. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem Erste van, sajnos még nem szántam rá magamat a váltásra, de nagyon nem vagyok elégedett velük. Nem olcsóbbak, mint az OTP, cserébe az OTP-nél is rosszabbak szolgáltatási szinvonalban, bürokráciában.
2020. jún. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Erste!!


Én OTP-s voltam, de ott minden xart felszámoltak és egyáltalán nincs megelégedve velük a párom sem.

2020. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Az első válaszoló pénzügyi intelligencia szintje nulla.

Összesen ennyit hallott és abból megállapítja hogy ez a 3 bank milyen.


Ügyfél szempontjából sem tudja értékelni, mutatókat meg nyilván még név szerint sem ismer.


Ha a Takarék vagy az MKB vagy a Budapest Bank nyújtja a legjobb számla ajánlatot neked, akkor válaszd azt. Ha nem, akkor ne.


Egyébként egy közös holdingot hoztak létre, de még csak a tulajdonosuk sem ugyanaz.

2020. aug. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

4:

A te pénzügyi intteligenciád nulla, nem az 1-esé. Nem elvi probléma van azzal, hogy kiknek a kezébe került az MKB. Hanem az, hogy az azóta csödbe ment Széchenyi Bankhoz hasonlóan haveri alapon ad ki olyan vállalkozói hiteleket, ahol már akkor tudni lehet, hogy nem fogják visszafizetni. Igen, van OBA, de nézd meg mennyi pénz van benne, és mennyibe kerülne a hitel törlesztése, ha egy akkora bank betéteseit kellene kifizetnie.


Általánosságban nézve nem elég azt nézni, hogy melyik éri meg jobban, nyilván érdemes utánajárni az adott bank hatterének, helyzetének, ha tudatosan kezeled a pénznügyeidet, megteszed. Brókercégből sem célszerű mindig a legolcsóbbat választani.

2020. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Miért nulla? Mert te úgy gondolod? Vagy mert úgy látod, hogy nem ellenzéki vagyok?


Én legalább érveket írtam és lehet, vagy inkább biztos, hogy kicsit képzettebb vagyok pénzügyek terén mint a neten tanácsokat osztogatók legnagyobb része.


A Széchenyi Bankos hasonlatod nem állja meg a helyét. Nézz kicsit utána neki, hogy miért.



Persze, hogy érdemes utánajárni és nem célszerű mindig a legolcsóbbat választani, ez az egy amiben igazad van.

Amikor azt írtam, hogy a legjobbat válassza a kérdező, nem azt mondtam, hogy a legjobb egyenlő a legolcsóbbal.



Amikor az állam megvette a Budapest Bankot néhány mérsékelten értelmes ügyfél azonnal ott hagyta a BB-t, olyan szövegekkel, hogy ő nem hagyja a pénzét Orbán bankjában meg hasonlók.

Röhögtünk rajtuk. Főleg azon aki utólag jött rá, hogy szintén magyar tulajdonú bankhoz ment át, csak nem nézte meg előre.

2020. aug. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
19%

6:

Nem érdekel mik a politikai nézeteid, te azért fikáztad az elsőt, mert nézi az adott bank hátterét, pedig szerinted csak az számít, mennyire éri meg. Hát nagyon nincs így.


"Én legalább érveket írtam és lehet, vagy inkább biztos, hogy kicsit képzettebb vagyok pénzügyek terén mint a neten tanácsokat osztogatók legnagyobb része."


Semmiféle érveket nem írtál, csak kinyilatkoztattál valamit.


"A Széchenyi Bankos hasonlatod nem állja meg a helyét. Nézz kicsit utána neki, hogy miért."


Én amennyire lehet látatlanban, ismerem az ügyet, úgyhogy te nézz utána és érvelj, ha az igazadat akarod alátámasztani, a hülyének nézéssel nem mész semmire.


"Persze, hogy érdemes utánajárni és nem célszerű mindig a legolcsóbbat választani, ez az egy amiben igazad van."


Alapvetően erről ugatok, az MKB csak egy példa.


"Amikor azt írtam, hogy a legjobbat válassza a kérdező, nem azt mondtam, hogy a legjobb egyenlő a legolcsóbbal"


Nem is értettem így. Nyilván beleértetted a szolgáltatások színvonalát is. Csak azt nem, hogy a bank hátterének is érdemes utánajárni, mert emiatt hülyézted le az 1-est.


"Amikor az állam megvette a Budapest Bankot néhány mérsékelten értelmes ügyfél azonnal ott hagyta a BB-t, olyan szövegekkel, hogy ő nem hagyja a pénzét Orbán bankjában meg hasonlók."


Amiben pedig lehet ráció, akár azért, mert ebben kockázatot vagy potenciális színvonal esést lát. Ha csak abból indulsz ki, hogy milyen a Posta vagy a MÁV színvonala. Nyilván nem egyik napról a másikra változnak a dolgok, de pl. a közművek ügyfélkezelésében mostanra már feltűnő a színvonal esés, miután jópár éve állami kézbe kerültek.


"Röhögtünk rajtuk. Főleg azon aki utólag jött rá, hogy szintén magyar tulajdonú bankhoz ment át, csak nem nézte meg előre"


Magyar tulajdonú az nem csak állami tulajdonú lehet, meg nem csak NER tulajdonú.

2020. aug. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19%
Hozzáteszem, a Budapest Bank nekem korábban sem jöhetett szóba, és elsősorban az ottani céges kultúra miatt nem.
2020. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

De pontosan politikai hozzáállásból minősítetted a válaszom illetve minősíted a bankokat, ami már önmagában sok mindent elárul az állítólag pénzügyi intelligenciádról.



Amit még laikusként is megérthetsz, ha kicsit utánanézel, hogy a Széchenyi Bank egy kisbank volt, masszívan rossz mérleggel, erős tulajdonosi háttér nélkül.

Az MKB ezekben mindenben eltér tőle.

Ezek mellett még nagyon sok pénzügyi mutató van, amit használnak, de azokhoz már tényleg érteni is kell.


Te állítottad példának a Széchenyi Bankot de érvelni abszolút nem tudtál mellette, igaz meg sem próbáltál. Közben még megpróbálod visszadobni nekem a labdát, hogy én nem támasztom alá az igazam.

Ez a módszer egyes embereknél lehet, hogy bejön, értelmes embereknél nem. De aki csak annyit tesz, hogy végigolvassa az összes hozzászólást, már az látja.



A MÁV és a Posta a maga területén, de különösen a MÁV monopólium, ezért is teljesen más a történet. Illetve egy tömegközlekedési vállalat és egy pénzintézet összehasonlításának ilyenformán semmi értelme.


Azt ezek szerint még te is belátod, hogy amikor a Budapest Bank az amerikai GE tulajdonában volt, akkor sem nyújtottak normális színvonalat. Sosem voltam az ügyfelük, de lásd, a magántulajdon (ráadásul a világ legnagyobb vállalata volt a tulajdonos) nem ad garanciát a jó színvonalra.



Magyar tulajdonú tényleg nem csak állami vagy ahogy te írtad "NER tulajdonú" lehet, de melyikre gondolsz például?

Mert bármelyik (akár csak részben) magyar tulajdonú bankot írnám, gyanús, hogy hasonló válaszaid lennének, elvből.



Egyébként én sem magyar hátterű bankot választottam, nem titok, az Erste Banknál van a folyószámlám, befektetéseim, stb... azért mert úgy láttam ők nyújtják nekem a legjobb szolgáltatást és még árban is kedvezőek.

De ha mondjuk az MKB-t találtam volna a legjobban, azt választottam volna. Viszont akár ott is hagytam volna, ha közben csalódtam volna vagy jobbat találtam volna.

2020. aug. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!