Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CSOK/hitel? Melyik "éri" meg...

CSOK/hitel? Melyik "éri" meg jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


CSOK-tól függetlenül rajta vagyunk már egy ideje a babatémán, de eddig még nem jött össze.


"Normál" hitelt akartunk felvenni, de felvilágosítottak, hogy a CSOK-nak jobbak a feltételei. 1 gyereknél többet nem tervezünk.


Az lenne a kérdésem, hogy ha megigényeljük a CSOK-ot és valamiért nem jön össze a baba, akkor gondolom vissza kell fizetni az egészet. Egy összegben, büntetőkamattal?


A bankban azt mondta egy ügyintéző, hogy ha nem jönne össze a baba, akkor még így is jobban járunk, mint a sima hitellel.


Bevallom nem tűnt túl magabiztosnak és elég képzettnek, plusz nem a hitel miatt akarunk gyereket, csak tájékozódnék, de egyelőre nem lettem okosabb.


Szerintetek melyik éri meg jobban? Ha sima hitelt veszünk fel vagy ha megigényeljük a CSOK-ot és ne adj' Isten nem jön össze a gyerek?



2020. jún. 19. 19:01
A kérdező szavazást indított:
CSOK, akkor is ha büntetőkamattal kell fizetni
Normál hitel
4 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A Csokra sem kell büntetőkamatot fizetni, ha igazoljátok, hogy részt vettetek termékenységi programban és úgy sem jött össze a baba.
2020. jún. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
* babavárót javasolta még pluszba, ezt elfelejtettem írni.
2020. jún. 19. 19:07
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából most teljesen összezavartak a bankfiókban ezzel a normál hitellel meg a babaváróval meg a CSOK-kal, már azt sem tudom hol áll a fejem. De gyanítom az ügyintéző sem volt a topon. 🤔
2020. jún. 19. 19:13
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereknél 600 000 Ft CSOK jár használt és új lakás vásárlása esetén is. 10 milliós CSOK hitelt csak 2 gyerek vállalásával adnak.
2020. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát ez a bajom nekem is, hogy az 1 is nehezen akar összejönni. Nem merném "bevállalni" a kettőt, ha utána többet kell visszafizetni mint egy rendes hitelnél.


A babaváró talán még jónak tűnik, de tényleg nem tudom mit csináljak.

2020. jún. 19. 19:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a CSOKkal egy gyereknél nem backódnék, mert marhasok papírmunka. A babavárót viszont érdemes.
2020. jún. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet. Ennek a babavárónak utána nézek jobban, aztán felkészültebben megyek egy másik ügyintézőhöz. :D
2020. jún. 19. 19:37
 8/13 anonim ***** válasza:

A CSOK-ot én is elfelejteném, ha nincs tervben három gyerek. A használt lakásos támogatást esetleg érdemes lehet felvenni, de ez 1 gyereknél nagyon kevés, nem biztos hogy megéri vele szórakozni.

A babaváró szerintem egy nagyon jó konstrukció, ha valóban megérkezik a baba. Ennél nem fogadják el, ha eü okok miatt nem jött össze és ha nem jön össze, akkor olcsóbb egy sima piaci lakáshitel. Én a babavárót akkor venném fel, ha már úton van a pici. Illetve akkor is fogjuk felvenni.

2020. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor lehet marad a sima hitel.


Azt olvastam így hirtelen, hogy a babavárónál 5 évig fix a törlesztő és utána mehet 50.000 forint felé a havi törlesztő, ha nem jön össze. Nem világos mi az az "50.000 forint fölé", mert egy piaci hitelnél 120.000 a törlesztő, ami nyilván függ a felvett összegtől is.

2020. jún. 20. 18:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 70 körül van piaci alapon.
2020. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!