Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kijöttek lefotózni a házat a...

Kijöttek lefotózni a házat a vérgehajtók most mi fog következni?

Figyelt kérdés
Kijöttek lefotózni a házat a vérgehajtók. Most árverezésre kerül sor? Nem mondtak semmit, hiszen még gyerek vagyok.
2020. jún. 18. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Akkor kérj meg felnőttet, aki rendesen meg tudja kérdezni itt ha nem tudja ő sem. De még jobb, ha ketten megbeszélitek.
2020. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19eves vagyok. De a szuleime az ingatlan. Es nem vagyok veluk jo kapcsolatban. Viszont a holgy aki kijott lefotozni a hazat nem mondott el semmit nekem. Mert nem az en nevemen van a haz. Szuleim meg nemvoltak itthon. Elerhetoseget sem adott sem pedig hivatalos dokumentumot. Viszont engem erdekelne hogy most miujsag mi lesz.. Remelem valaki tud rendes valaszt is adni aki hasonlo cipoben jart
2020. jún. 18. 15:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Banki hitel lett felveve a hazra. 13eve viszont a szuleim nem fizettek csak talan 3-4evig. Persze en errol mit sem tudtam tavaly augusztusig. Oket viszont nem erdekli mi lesz a hazzal mert szenvedelybetegsegukbol kifolyolag mindent letojnak.. En nem intezhetek semmit.. Ennyi lenne a tortenet
2020. jún. 18. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Te semmit nem intézhetsz, ha nincs tulajdonjogod ott. Ha ekkora a gebasz, jobb ha nincs és nem is lesz!

2020. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kaptál tőlem rendesebb választ, mert a kérdésed sem az.

Gyereket írtál, ehhez próbáltam igazodni. 19 évesen viszont felnőtt embernek számítasz. Az teljesen jogszerű volt, hogy nem kaptál információt, mert nem te vagy az érintett, nem is meghatalmazott.

A bank a tartozás behajtására tesz lépéseket, ez lehet elárverezés is. Ehhez szükséges az ingatlan értékének a megbecsülése. A képek ebben segítenek, de további adatfelvétel is szükséges lesz majd.

Ha nem sikerül az adóssal dűlőre jutni, akkor elárverezés lehet, igen.

Amennyiben magasabb összegen kell el, mint a bank teljes követelése, akkor marad valamennyi pénz a szüleidnek.

2020. jún. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Végrehajtó az ingatlant megtekinti, mielőtt kiírja az árverést.


Előtte becsértéket közöl mind az érintettel, mind azokkal, akiknek bármilyen joguk az ingatlanra be van jegyezve. Ha senki nem mond ellent a becsértéknek (nem kifogásolja az összegét), akkor árverésre bocsátják. Az ingatlanra bejegyzetteknek elővásárlási joguk van rá.


Ha az ingatlan elkel, akkor a bent lakóknak menniük kell, hogy az új tulajdonos birtokba vehesse azt. Annak nem kell mennie, akinek haszonélvezeti joga van az ingatlanon, vagy érvényes bérleti szerződéssel rendelkezik, és ilyen esetekre a szerződés tartalmaz feltételeket. Többnyire ezek az ingatlanok nem is kelnek el.


Ha többért kel el az ingatlan, mint amennyi az ingatlanra bejegyzett összes tartozás + a járulékos költségek (a végrehajtási eljárásba a többi hitelező is bekapcsolódhat), akkor marad a szüleidnek még valamennyi pénze. Ha kevesebbért kel el, akkor ugrott az ingatlan, és még marad tartozása a szüleidnek, amit tovább hajthatnak.

2020. jún. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!