Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes-e budapesti panelt...

Érdemes-e budapesti panelt venni 15-20 éves futamidejű hitelre?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem 5 éven belül végtörleszteném vagy 2 év után kiváltanám mondjuk babaváróval. Nincs kedvem tovább fizetni az albérlet magas árát, szeretnék már kicsit többet félre tenni. Laktam már panelban, abban nőttem fel, igaz nem Pesten, nem feltétlenül erre vágyom, de tudom milyen. 30% önerőm megvan, de több nem igen (a pár százezret az ügyvédi, hiteli kiadásokra nem számolom). Amire inkább kíváncsi lennék, hogy mennyire becsülik alul a panel lakásokat (nem túlárazottakat nézegetek), mert nem szeretnék arra ébredni, hogy a bank vagy 1-2-3 millióval kevesebbre értékeli és azon gürizzek, hogy a fennmaradó részt honnan teremtsem elő.

2020. jún. 10. 13:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
18 szavazat
 1/9 anonim válasza:
100%

Mi is így fogunk cselekedni :)

Azért már nemcsak a prolik kalnak panelban ;)

2020. jún. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Tudom, de azért vannak még itt-ott érdekes esetek. :) A kollégámnak a fürdőjét cseppkőbarlanggá változtatta a fölötte levő szomszédja.


Amúgy első sorban arra lennék kíváncsi, hogy egy jó ár-érték arányú, felújított panel esetén mennyire kekeckednek az értékbecslők, reális az, hogy az adásvételiben szereplő összeget állapítsák meg (esetleg kis eltéréssel)? Csak mert egy másik kollégám vett panelt fundamentával, és a fundamentás értékbecslő nem értékelte fel annyira mint az adásvételiben az ár, de szerencséjére ki tudtam pótolni a különbözetet.

2020. jún. 10. 16:54
 3/9 A kérdező kommentje:
tudta*
2020. jún. 10. 16:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Én 5 éve vettem. Ha tudnék váltani, akkor most nagyon kaszálnék.

Szerintem most nem éri meg. Szerintem ennél jelentősen magasabbak nem lesznek az árak, jövő év második felére szerintem csökkenni fognak.

2020. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha olyan jövedelmed van, hogy egy 20 éves futamidejű hitelt végtörleszteni tudnál 5 év múlva, akkor semmi értelme az egésznek. Húzz ki még egy évet a jelenlegi helyzetben és vegyél egy év múlva sokkal kedvezőbb feltételekkel, akár panelt, akár téglát, akár házat, attól függően lesz-e végül gyerek vagy nem


#4

2020. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát, többváltozós a dolog. Először is, nem vagyunk házasok, ez kiüti startból a CSOK-t és babavárót. A babaváróhoz meg kell 3 éves TB jogviszony, ez meg csak 2022-ben lesz meg. A végtörlesztést meg nem teljesen önerőből oldanám meg, max a felét. Amúgy meg Pesten elég nehéz házat venni, még CSOKkal is
2020. jún. 10. 17:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is így ugrottunk bele, de inkább kijjebb költöztünk, ahol a pénzünkért már egy újszerű téglát kaptunk (egyébként rengeteg problémával, de már mindegy).

Nálunk anno 1 millióval alá becsülte az értékbecslő az ingatlant, így nehéz helyzetbe kerültünk volna, ha azt a különbözetet nem tudjuk előteremteni önerőként. Nem érdemes csisszre kijátszani. Lehet hogy bejön, de mivan, ha nem?

2020. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kikicsoda válasza:
Nyugodtan vegyél, több ismerősöm imádja a panel lakását, én is éltem olyanban, nagyon kedveltem, de költöztünk.
2020. júl. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem 2018-ban ugyan annyira értékelték a budapesti panelt, amennyi az adásvételiben volt. Én is hitelre vettem, nem bántam meg. Első lakásnak szerintem rendben van. Nem könnyű 50 millát előkapni egy újépítésűre.
2020. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!