Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi készpénzt tarthatnak...

Fiktívszemély kérdése:

Mennyi készpénzt tarthatnak egy bankban?

Figyelt kérdés
Például köztudott az a tény,hogy egy benzinkúton a kasszában 200.000 forintnál több pénzt nem tarthatnak,illetve ha jól tudom,egyéb boltokban is van valami hasonló korlátozás.Egy nagy pénzforgalmú helynél például bank,posta,takarékszövetkezetek létezik ilyesféle korlátozás?Vajon mitől függhet ez?Olyasmire tudok gondolni,hogy például a település méretétől,esetleg a biztonság technikai felszereltségtől.Valaki tud esetleg konkrét összeget vagy egyéb tippet?(Pusztán kíváncsiságból érdeklődöm ebben a témában :D)

#bank #pénz #pénz mennyiség
2020. máj. 24. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bankoknál annyi kp-t tartanak, ami a tapasztalatok alapján a napi forgalomhoz kell. Ezért kell pl. előre jelezni, ha egymillánál nagyobb összeget akar valaki felvenni. Ugyanez az elv a többi cégnél is.
2020. máj. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én is valami hasonlóra gondoltam.Saccra mennyi lehet ez?mennyi lehet a minimum és mennyi lehet a maximum?Kíváncsi vagyok,ki mennyrie tippelne :D

Esetleg aki pontosat tud,arra végképp.:D

2020. máj. 25. 14:17
 3/7 anonim ***** válasza:
200 kicsit kevésnek tűnik. 10-15 ember tankol és utána mi lesz? Bezarnak aznapra vagy jön a pénz szállító?
2020. máj. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Letöltöd néhány bank éves beszámolóját az elmúlt évekből és abból tudsz következtetni a nagyságrendre.
2020. máj. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ilyet lehet csinálni,hogy egy bank éves beszámolóját letöltöm?ez nyilvános?hol lehet ilyet?link?én ezt elég erősen kétlem,de én örülnék a legjobban ha cáfolnátok!:D
2020. jún. 25. 04:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Kötelező minden gazdasági társaságnak, nem csak a bankoknak, közzétenni az éves pénzügyi kimutatásokat/beszámolót.


E-beszamolo.im.gov.hu


Itt keresőbe beírod a bankot és tádám. (Itt a magyarok közt tudsz keresgélni, de pl a külföldiekét is a honlapjukon általában meg lehet találni az investor relations menüben vagy “press” pont alatt)

2020. jún. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!🙂
2020. júl. 11. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!