Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Netflix biztonságos, mert...

Netflix biztonságos, mert anyám retteg, hogy lelopják a számlájáról a pénzt?

Figyelt kérdés
Monstam neki, hogy egy ilyen világcégnél ez nem fordulhat elő. De még az iskolának sem fizette be bankkártyásan a díjat.... Oké ilyen kétes oldalakon vigyázni kell, de nem a Netflix, meg az egyetem lopja el a pénzét...
2020. máj. 19. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

A Netflix hasonlóan működik sok más "beetetős" céghez: van egy 1 hónapos ingyenes időszak, de meg kell adni a fizetéshez az adatokat és az ingyenes időszak után AUTOMATIKUSAN levonja a pénzt. Szóval ilyen szempontból mondható, hogy "lopja a pénzt", mert van, aki nem foglalkozik a lemondással, vagy nem olvassa el normálisan a szerződési feltételeket és akkor úgy gondolja, hogy jogtalanul vontak le pénzt.


[link]

2020. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
Megjegyzem, bár mindenhol kártyával fizetek, de sehol nem adom meg a kártyaadataimat úgy, hogy felhatalmazzak bármilyen céget is arra, hogy havonta vonogassanak le a kártyámról/bankszámlámról pénzt. Az én pénzemet szeretem én kezelni :-) - és ezen nem is fogok változtatni.
2020. máj. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Az. De az ilyen embereket nem fogod meggyőzni erről.
2020. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Az én anyám is ilyen. És nem azért fél, h utána majd a szokásos havi díjat levonjak a kártyáról. Az enyém azért fél, h egyéb emberek/cegek lopják le a pénzt a katyajarol, mert megszerzik a kártya adatait vagy direkt lenyomozzak őt. De ezzel párhuzamosan az egész internetben nem bízik. Netbankja sincs, telefonos appja se. Ha valamit akar intézni bemegy személyesen és vár fél-1 órát.

Hat sztem ez ellen semmit nem lehet tenni :(

ő már 65 éves nem hiszem, h változni fog. Nagyon mélyen benne van ez a 3/3 as lehallgatasos, lenyomozosos dolog meg a kommunizmus, amikor mindent titkolni kellett.

2020. máj. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó, ugyanez! Enyém 63 éves, sehol nem fizet, mert sok pénz van rajta és megszerzik! Nem azért, hogy utána is vonja a havidíjat, igen!


Első! Nem ettől fél és tényleg egy hónapig ingyenes, ha időben előtte lemondod, nem történik ilyen, nem kamu, próbáltam... Nem beetetés! Nem olvastam el a cikket, de szerintem nem mondta le időben, vagy ha hiba van, szólni kell, segítenek!


Ha neten kártyával fizetsz, az ugyanaz! Meg kell adnod a kártyád adatait! Azaz a címzett megkapja ezeket és akár az asatokat használva ő is vásárolhat, de ez itthon egyből bukta, visszanyomozza a rendőrség, plusz nem a Netflix fogja "megkopasztani a számlát, lelopni a pénzt". Huuu Vagy Pay Palt használsz? Nekem inkább a Pay Pallel vannak nagyon rossz tapasztalataim!


Nyilván nem kell mindenféle hiteltelen marokkói noname webáruházban bankkártyásan fizetni, de nem az egyetem, meg a Netflix fogja lelopni a pénzét! Nézné, de mivel bankkártya adatokat kell megadni, pont azért, hogy ne csináljanak az emberek 5 perc alatt új email címet, ezzel azonosít, inkább nem nézi...

2020. máj. 19. 12:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Meg nem felhatalmazást adsz első, vagy fizetési megbízást... A kártyaszám, a kód, a rajta szereplő név elég, hogy visszaéljenek...
2020. máj. 19. 12:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Titkositott informaciok ezek. Tehat te megadod a kártyaadatokat ami egy vedett informacio a netflixeden. A rendszer automatikusan vonja a havidijat, semmilyen emberi tenyezo nem jatszik szerepet, epp ezert nem is tdunak visszaelni vele. Meg ilyen vilagcegek nem ia kockaztatnak ilyet, az egész ceg ramenne ha kiderulne lopjak az ugyfelek penzet. Epp ezert titkositott adatok ezek.



En kartyaval fizetek kulonbozo szerencsejatek oldalakon, meg egyeb mas helyen. Soha senki egy forintot nem vont le rosszul. Egy google keresessel leinformalhato ceg sosem fog penzt lopni. Viszont a kamu oldalak igen, epp ezert kell megnezni hova regelsz. Egy orosz ismeretlen oldlara pl sose.

2020. máj. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Persze. Azt mondom én is, hogy a Netflix megbízható, nincs mitől félnie... Még az egyetemit se engedte, egyszer elutalta nekem, úgy fizethettem be, mert az ő számláján sok van, azt óvni kell!
2020. máj. 19. 19:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Online előfizetésekhez, vásárlásokhoz virtuális kártyát kell használni. Az éves díja 2-3000 Ft közt van. 1 Ft fizetési határon áll, netbankkal díjmentesen lehet változtatni a fizetési határt; nyilván akkor teszi az ember, ha fizetni akar. Ha egyben 1 db akciót engedélyez, akkor ezzel el is használta – például, más elől – a lehetőséget. Akár mindjárt vissza is állítható 1 Ft-os határra; de automatikus időzár után is visszaáll. Másutt nem is használható, mert nincs rajta sem mágnescsík, sem chip. Az értékhatár változtatáshoz is, a fizetéshez is, többszörös biztonsági ellenőrzést alkalmaz a bank. Ott lehetnek a kártya adatai bárkinél, a számlán lehet csilliárdmilliárd Ft, ha a kártya fizetési értékhatára 1 Ft, például, napi egy alkalommal, és nem is tudja más változtatni.
2020. máj. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Jöszi!


De nem a Netflix fogja lelopni a pénzét... Egyébként hiába!

2020. máj. 19. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!