Melyik bankot válasszam?

Figyelt kérdés
Hazaköltözök. Milyen bank passzol nekem a nyugdíjátutalás szempontjából ? Van-e, mint régen, valuta-számla, vagy ez már túlhaladott. Kell-e nekem valuta-számla (a forint konvertbilis), vagy a nyugat-európai nyugdíjam jöhet egyenesen forintban ? Ha valutára lenne szükségem, forint-számláról is vehetek ki eurót ?

#bank #valuta-számla
2020. máj. 7. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Csak ne MKB. A barátnőm és a családja az MKB-nál van, egyfolytában csak a gond van vele.
2020. máj. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Se ne az OTP. Az Erste és a KnH bankkal vannak tapasztalataim, meg a CIB bankkal, de őket otthagytam. Ha idegen pénznemben kapod a pénzt, érdemes olyan számlát nyitni. Euró, USA Dollár és Svájci Frank minden banknál van és ezeket a pénztárban fel is tudod venni ebben a pénznemben. A bankkártyával bárhol ugyan úgy tudsz fizetni. A terminál Forintot fog ráterhelni úgy, hogy a megfelelő mennyiségű pénzt Forintra vátja és azt terheli rá.
2020. máj. 7. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy a településen ahova költözöl milyen bankfiókok vannak (ha személyes ügyintézésre kell sort keríteni, ne nagyon kelljen ez miatt utazni).

Mindegyik bank oldalán fent vannak a számlacsomagok, részletes információkkal, árakkal. Nagyon sok különbség van és több csomagnál a kedvezmények igénybevételéhez kell egy minimum havi rendszerű utalás.

Online is rengeteg kalkulátort találsz, neked melyik a legmegfelelőbb.

A nyugdíjad jöhet devizában a forint számlára viszont ebben az esetben a bank saját (általában lényegesen rosszabb) árfolyamon váltja át forintba. Érdemesebb lehet erre devizaszámlát nyitni, ennek számlavezetése általában olcsó, viszont a kp felvétel drágább.

2020. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az OTP, K&H, Gránit és Magnet közül válassz.


Az OTP drága, a személyes kiszolgálás kivételével nagyon jó. Mobilbank, netbank az egyik legjobb, amit valaha bank csinált. Plusz ugye Apple Pay és Simple is ott van. Nagy a bankhálózat, sok ATM és fiók van. Azonban személyes ügyintézéskor szeretnek hülyének nézni, ha rossz ügyintézőt fogsz ki. Szerencsére kb. 1.5 éve nem kellett bemennem, csak ATM befizetéshez.


A K&H valamivel olcsóbb az OTP-nél, picit kevesebb fiók/ATM, de még így is ők a második legnagyobbak. A netbankjuk nekik is jó. Apple Pay náluk is van, azonban csak Mastercard kártyával. (Egyébként pedig a VISA-t amúgy sem tudom ajánlani, mindenképp MC)


A Gránit azért szimpatikus, mert modern a szemlélete és nagyon olcsó. Velük kapcsolatban egyetlen dolog nem tetszik, a Cardinal-féle netbank, aminek katasztrófa a felülete. Érdekes módon viszont a mobil app nagyon jó. Természetesen Apple Pay náluk is van. Ajánlom a Platinum kártyáikat, sok jót hallottam ismerősöktől.


A Magnet egy közösségi zöld bank, szintén olcsó számlavezetéssel. A netbankjuk sokkal jobb a Gránitnál, azonban a mobil app sokkal rosszabb.

2020. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. máj. 10. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!