Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki hitel végtörlesztese...

Banki hitel végtörlesztese hogyan működik?

Figyelt kérdés
10 milliós hitelünk van kb 4 éve fizetjük. 75 ezer per hó. Futamidő 25 év. Ha most úgy alakul hogy nagyon összeghez jutunk kb mennyit kéne végtőrlesztenünk?

#Végtőrlesztés
2020. máj. 5. 17:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Amennyi a tőketartozás. Évente küldenek egy jó hosszú levelet, hogy mikor mennyi lesz a fennálló tartozás.

Nekem 9,4milliót hoz ki a kalkulátor.


Baromi drága hiteletek van több, mint 7,5% a kamat. Mostanában 4-5%-ért lehet hitelt kapni.

A 25 éves hitel ekkora kamat mellett azt jelenti, hogy az elején a törlesztésed 80% a kamat.

Ha nem juttok nagyobb összeghez, akkor is valószínűleg megérné lecserélni egy olcsóbbra.

2020. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, babaváron gondolkodunk. Csak idáig nem akartunk házasodni? De pénz nagy úr :(
2020. máj. 5. 18:13
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Olyan 8 millióra saccolom.
2020. máj. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elmondanád mi alapján saccolgatsz?
2020. máj. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mostanában elég sokat sakkoztam a saját lakáshitelünkkel. Lefuttattam párszr az előtörlesztés kalkulátort.


[link]


Meg amúgy kibicnek semmi se drága.

2020. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10 millió, 25 év beállításnál a kamatot 7,7%-ra kell állítani, hogy 75ezres törlesztőt írjon ki.

4 év után az egyenleg: 9 381 807

Amit az első hsz-ben írtam, sajnos nagyon messze van a 8-tól.

2020. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Irreális ez a kamat.
2020. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Köszi a választ, babaváron gondolkodunk. Csak idáig nem akartunk házasodni? De pénz nagy úr :("


Ha akartok gyereket, akkor a támogatások feltétele a házasság. Ezt el kell fogadni. 0%-os hitelre váltani a jelenlegi méregdrágát egy jó ötlet a részetekről.


Ha nem akartok gyereket, akkor meg én a helyetekben elfelejteném a babavárót. Ezzel nem pénzhez juttok, hanem adósságot vesztek a nyakatokba.

Amit fizettek kamatot az rengeteg, ebben az esetben szerintem most ki tudnátok váltani egy jobb hitelre. Már azzal vagy 10-15ezerrel beljebb vagytok.

2020. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kétségtelen, hogy a babaváróra lenne a legjobb kiváltani (ha valóban érkezik a baba), hiszen az kvázi kamatmentes, vagyis csak a tőkét fizeted. A jelenleginek nagyon durva a kamata, pedig 4 éve azért már jobb konstrukciókat is lehetett találni. Én nem számoltam utána, de ahogy az első mondja, jó eséllyel eddig nagyrészt csak kamatot fizetettetek és fogtok is még egy darabig, miközben a tőketartozástok alig csökken.

Általában rá lehet nézni a netbankon a fennálló tőketartozásra, vagy lehet információt kérni egyébként, ha a kiszámolni nem tudjátok.

2020. máj. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!