Hogyan kell a csoportos beszedési megbízást elintézni?

Figyelt kérdés

Voltunk a bankban személyesen számlát nyitni.Ott azt mondták,hogy először a szolgáltatót kell felhívni. Kaptunk papírt az étv-től ők aztírják,hogy :"pénzintézetnél szükséges indítani".

Nem vagyok okos ember. Aki tudja,kérem lépésről lépésre írja le! Mit kell csinálnom,mert úgy néz ki nem tudja se a bank,se a szolgáltató. Értelmesen elmondani biztos nem tudja.



#számla #bank #fogyasztó #csoportosbeszedés
2020. máj. 5. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A szolgáltatótól kapott papíron elvileg rajta vannak azok az adatok, amik kellenek a bankban.

A pénzintézettél kell valóban indítani, hiszen nekik engedélyezed, hogy a szolgáltatótól bejövő lehívást engedélyezzék.

De a szolgáltatótól kellenek ehhez adatok. A szolgáltatónak van egy azonosítója, azt kell megadni. Általában egy nyomtatvány kell kitölteni.

2020. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor először mit kell tennem? Kitől kell kérnem mit?
2020. máj. 5. 09:48
 3/10 A kérdező kommentje:
Mert kérgem papírt a csoportos beszedésére a szolgáltatótól,de az egyik egy meghatalmazásos papírt küldött,a másik pedig tulajdonos váltást. Ez azért van,mert anyukám nevéről átírjuk apukám nevére,de én intézem. Intézném.
2020. máj. 5. 09:50
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Heee?


Netbankba belépsz, beírod a szolgáltatókódot meg a partnerkódot, meg a limitet, kész.... bank kiértesíti a szolgáltatót. ...legalábbis a cibnél így megy, Meg annál a számtalan szolgáltatónál és biztosítónál, akiknek én adtam igy megbízást


10-12 éve nem intéztem ilyet papíron

2020. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor először át kell írni. Ha az meg van, akkor a bankban kell intézni a csoportos beszedésit. Ahhoz kell a szolgáltató azonosítója.

3: annak nem biztos, hogy a netbank a legjobb megoldás, aki ennyire el van veszve :)

2020. máj. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az elmű küldte a meghatalmazást. Ott pl apám nevén volt az óra. Megint rájuk írtam,hogy evvel nem vagyok kisegítve. Elképzelésem sincs mi az a banknet. Azt tudom,hogy akárhányszor belépek apám számlájára,rögtön jön az sms,hogy beléptem. Már ez se tetszik. Miért kell nekem azért fizetni,mert belépek a számlára. De ez most mellékes. Akkor most várom az elmű válszát,hátha küldenek rendes papírt,a víznél pedig elintézem az átírást. Az már ki van töltve.

Végül írnom kell a szolgáltatónak,hogy küldjenek olyan papírt ,amit kinyomtatok és megigényelem a csoportos beszedést és azzal kell bemenni a bankba?

2020. máj. 5. 10:25
 7/10 anonim ***** válasza:

a belépéshez szükséges sms-ekért nem számláz egyik bank sem

de ha be tudsz lépni apád számlájára, (ami amúgy nem szabályos), akkor van netbankod

2020. máj. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]


2. pont a csoportos beszedési megbízásra vonatkozó rész


- vagy a linken letölthető felhatalmazást töltöd ki és beküldöd a szolgáltatóhoz és ők küldik a banknak (gondolom, ezért küldtek neked felhatalmazást a kérésedre)


- vagy közvetlenül te intézed a bankkal, ehhez ott a szövegben a szolgáltató azonosítója

2020. máj. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
És ezt a további szolgáltatók oldalán is megtalálod.
2020. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a szolgáltatónál kell indítani vagy a banknál.

A banknál netbankon keresztül a legegyszerűbb, csak fel kell vinni a felhatalmazást, megadni az azonosítókat és ennyi. A bank intézi a szolgáltatóval a többit.

2020. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!