Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi fog történni, ha fizetéskép...

Mi fog történni, ha fizetésképtelenné válik valaki?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm vett fel személyikölcsönt, mikor diákmunkásként dolgozott. Nem tudom, melyik bank, mennyi az összeg, de azt mondja, most adják át végrehajtásra, mert két hónapja nem tud fizetni. Állami ösztöndíjas nappali képzésre jár, aktív a féléve, de már fél éve nem dolgozik. Elfogytak a tartalékai. Ingatlanja, befektetése, autója, más értékes ingósága nincs. Ilyen esetben mi várható?

2020. ápr. 30. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kivárják, amíg lesz tiltható jövedelme, foglalható vagyona.

Addig a végrehajtó pl. időnként lekérdezi, került-e ingatlan a nevére. Ezzel, mint végrehajtási cselekménnyel már megszakítja az elévülést.

2020. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Gondolom addig valamiféle büntetőkamat meg ketyeg, ugye?

Segíteni szeretnék neki, de azzal nem lesz előrébb, ha kifizetem neki (az ösztöndíjamból, mert nekem sincs más keresetem) mivel a következő hónapban megint ugyanitt fog tartani. Jelenleg diákmelót szinte lehetetlen találni, de igyekszik.

2020. ápr. 30. 12:41
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán hogy kaphatott személyi kölcsönt, ha nincs fix bevétele? Sem az ösztöndíj, se a diákmunka nem számít annak.
2020. ápr. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek, fogalmam sincs!
2020. ápr. 30. 13:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom addig valamiféle büntetőkamat meg ketyeg, ugye?"


Így van, késedelmi kamat megy rá, plusz a végrehajtói díjakat is ráterhelik.

Ha nagyon sokáig eredménytelen a végrehajtás, előfordulhat, hogy egyezkedhet a végrehajtóval, például a tartozás egy részének elengedéséről.

2020. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mekkora az összeg, nem tudja kiváltani diakhitellel?

Családban van több ilyen ügy is, evek óta fizetvetve vannak a dolgok de a vegrehajtó az eredeti tartozás több mint dupláját kéri el, és ebben nincs benne a tartozás.

2020. ápr. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!