Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hova utaltassak, ha még nem...

Hova utaltassak, ha még nem jött meg a bankkártyám és mennyi idő alatt érkezik meg kb. az OTP-s új bankkártya?

Figyelt kérdés
Múlt héten elnyelte a bankautomata a bakkártyámat, de ezt a kártyát nem adták vissza, újat kapok. Május 1-jén elvileg lesz utalásom. Mit tegyek?

2020. ápr. 23. 01:23
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nem a bankkártyára utalnak, hanem a számládra.
2020. ápr. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Értem, viszont azt nem tudom, mármint a számlaszámot. Ezért gondolom be kell menni személyesen az OTP-be?

Ne haragudjatok, eddig még nem nagyon intéztem banki ügyeket, azért vagyok ilyen szerencsétlen.

2020. ápr. 23. 01:46
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert van egy bizonyos oldal ami kérheti a számlaszámot, a kifizetéshez, valószínűleg kell. Legalábbis gondolom én.
2020. ápr. 23. 01:49
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Számlaszámot egy oldal se kér. Egyrészt amikor csináltad a bankszámládat, akkor kaptál szerződést, ami fontos, abban benne van a számlaszámod. De biztos kell lennie banki kivonatodnad a pénzmozgásaidról, azon is rajta van.

Ha valamit fizetned kell, akkor pl tudsz utalással fizetni netbankon keresztül.

Vagy van internetes kártyás fizetés. Mivel még nem jött meg az új kártyád, addig nem tudsz így fizetni. Általában sok netes vásárlásnál a bankkártya adatakot kéri a rendszer.

Ha valamit ki kell fizetned most vagy netbankból indított utalással teszed vagy marad a régi módszer, hogy papíalapú átutalási megbízást kitöltesz és beviszed a bankba.

2020. ápr. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na megoldottam. Az OTPdirektes fiókomon rajta van minden adat, a számlaszámom is. Köszönöm a segítséget! Remélem így minden rendben lesz, bár jobban örülnék ha már lenne egy bankkártyám is de ez van.
2020. ápr. 23. 02:31
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Majd a postás viszi. Hamar kiküldik. De vigyázz nem aláírós csak bedobja. Nekem a hülye postás bedobta máshova.
2020. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha pénzed érkezik, az a bankszámládra megy, amíg nincs kártyád bankfiókban tudod ki enni nyitvatartási időben.
2020. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Attól, hogy új kártyát kapsz, a számlaszámod nem változik

2. Netbankon ott van a számlaszám, meg a havi kivonaton is, ha postán kapod. De amúgy egy idő után fejből tudja az ember a számlaszámát

3. Hogy nyelte el a kártyát? Manapság már érintősen megy a pénzfelvét is, nem kell bedugni a kártyát

2020. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Van meg sok ATM ahova be kell dugni.
2020. ápr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!