Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kiskorúnak lehet bankszámlát...

Kiskorúnak lehet bankszámlát nyitni?

Figyelt kérdés

A fiam most lesz 16 éves és már majdnem az egész osztálynak van bankkártyája és számlája, hogy saját maguk intézhessék a menza befizetést (mi utalunk) vagy bármit amit venni akar, rendelni azt tudja előre utalással fizetni..


A kérdésem a következő: Lehet 18 év alatt számlát nyitni? Milyen költségei vannak? Ha lehet és nyitottunk egyet, akkor ha elmúlik 18 akkor maradhat neki a régi, vagy újat kell csináltatni?


2020. ápr. 21. 15:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért fontos, hogy az ő nevén legyen?
2020. ápr. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb banknál már 6-7 éves kortól lehet, van ahol nincs alsó korhatár. Minden részlet és költség az adott bank számlacsomag feltételeiben van benne, végig kell nézni és kiválasztani a szimpatikusat.
2020. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát azért, mert az már a sajátja lesz. nagyon nehéz a készpénzt őrizni. És mivel már dolgozik, a cég kérte is, hogy adjunk egy számlaszámot ahova utalják a bérét. Neki is sokkal egyszerűbb. Bárhol fizet csak odaérinti és kész. nem kell készpénzzel szrakodni.
2020. ápr. 21. 16:23
 4/16 anonim ***** válasza:

Lehet nyitni 18 év alatt, de a szülőnek el kell mennie a gyerekkel, mindkettőtök személyije, lakcímkártya.

Az OTP Juniort ajánlom pl, aminél ingyenes számlavezetés van, az első évben díjmentes a bankkártya, kérjetek netbankot is, nyilatkozzatok az ingyenes készpénzfelvétről havi 150 ezer ft-ig és a bankfiókban kell megadni a PIN kódot - na azt nagyon jegyezzétek meg a kártya megérkezéséig, ami kb. 2 hét.


És igen, az OTP Junior 18 év felett is megmaradhat neki, 23 vagy 24 éves koráig, most nem tudom pontosan.

2020. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%

Ha 16 éves, akkor nem kiskorú, hanem fiatalkorú (a kiskorú az 14 alatt van).



16 évesen már az összes banknál lehet számlát nyitni, elég kedvező is a feltétel (mivel sokan életük végéig annál a banknál maradnak, ahol az első számlát nyitották, mindegy, hogy jó vagy rossz).

2020. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is ott vagyok, ahol 16 évesen nyitottuk a számlát, így 26 évesen már prémium ügyfélnek számítottam. Tud a bankszámlacsomag együtt nőni a gyerekkel.
2020. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Banktól függően 24-26 éves korig marad a diákkedvezmény/diákszámla amennyiben nem szünteti meg mindegy, hogy tanul vagy már nem, csak számlanyitásnál nézik a diákit.

Szerintem nézzétek meg a bankok díjait, melyik a legkedvezőbb. Persze nem mindig a "legolcsóbb" a legjobb, mint az otp (ami egy vicc)

2020. ápr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
értem. és ezt online nem lehet intézni? Hobbijával kapcsolatban rengetegszer rendel előre utalással magánszemélyektől, amit már jó lenne, hogy saját maga intézné.
2020. ápr. 22. 11:04
 9/16 A kérdező kommentje:

5# nagoyn nem mindegy, hogy milyen bankban van a pénzed. én 87m Ft-ot vesztettem csak azért, mert közben becsődölt egy bank. és a számlámon az összes rajta lévő pénz elveszett....


A rossz kamatokról nem is beszélve.

2020. ápr. 22. 11:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet 18 év alatt is. Nekem is volt, mivel jártam diákmunkára 16 éves koromtól és utalással kaptuk a fizetést.
2020. ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!