Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldön tudok a forint...

Külföldön tudok a forint alapú OTP-s bankkártyámra pénzt tenni, illetve vásárolni vele?

Figyelt kérdés
Hazaköltöztem, és csak az egyetem miatt csináltam magyar bankkártyát, amelyet magyarban használtam is. Ha azt írja, hogy világszerte használható, akkor fizikailag itthon is le tudok venni pénzt automatában, boltban vásárolni, illetve rátenni? Idáig külfüldi oldalakon fizettem vele, tehát az működött, hogy átváltották az adott ország valutájába. Viszont itthon még soha nem használtam, és most olyan érzésem van, mintha a bankkártyám le lenne kötve, illetve csak úgy áll rajta a pénz. Vagy inkább ne is piszkáljam a kártyát egyáltalán? Mert hogy azzal is vesztek valamennyit, ha a bank váltogatja a pénznemet, biztos felszámolnak valamennyi kezelési költséget is. Annyira nem vagyok rászorulva arra a forintra, csak érdekel, hogy itthon is tudnám-e rendesen használni.
2020. ápr. 18. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Utalni tudnak rá, de külföldről nem érdemes magyar számlára utalni, mert lassú és drága, de ha magyarok utalnak neked forintot, az mehet rá. A kártyát használni bárhol lehet. Használtam én már a forint kártyámat Csehországban, Ausztriában, Szerbiában, legutóbb pedig Szlovéniában. Működött. A bank a forintot az adott ország pénznemére váltotta és az ment a kereskedőnek. Így a rajta lévő pénzhez egyszerűen hozzáférsz.
2020. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Aha... egyetem... persze... :) De a bankkártyádra akarsz pénzt tenni :) Meg a "bankkártyád le van kötve". És nem tudod hogy tudsz-e külföldön fizetni forint alapú kártyával :)

Nem értem miért kell egy kérdést mindenféle "füllentésekkel" fűszerezni, de biztos van valami értelme.

A kérdésedre a válasz: tudsz forint alapú kártyával vásárolni. Pénzt tenni rá max úgy tudsz, ha lerakod pl. az asztalra és ráraksz pár papírpénzt vagy érmét.

2020. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ja bocs, mondjuk az igaz, hogy nem írod hogy tanultál az egyetemen, csak hogy egyetem miatt "csináltál" egy magyar bankkártyát, melyet "magyarban"(!) használtál (ez egy aranyat érő kérdés!! :)) ). Esetleg megkérdezhetem, hogy portás, biztonsági őr, takarító, vagy mi voltál az egyetemen?
2020. ápr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

[link]


Így lehet pénzt tenni a bankkártyára. Az sem lehet véletlen, hogy a random képen éppen forint van...

2020. ápr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak! Tehát ezekszerint levenni tudnék róla, de rátenni már nehézkesen.


Neked, kedves második, unalmas lehet a karantén, ha ennyire furkálódsz a kérdésemben. Ha nagyon kíváncsi vagy, azért kellett magyarban egyetemistaként magyar bankkártya, hogy tudjam fizetni a kollégiumot, ahol éltem (a kollégiumban pedig azért laktam, mert külföldi vagyok, ha ezt is kérdőre vonnád esetleg). Egy szóval sem mondtam, hogy le van kötve a kártyám, hanem, hogy olyan érzés, mintha le lenne kötve, mivel csak úgy rajta áll a forint, és nem kezdtem vele semmit. Nem tudhatok én sem mindent, amíg kint tartózkodtam, addig sokszor volt használatban a kártya, ha hazajöttem, akkor pedig az itthoni valuta készpénzében fizettem mindent, és most ezért tevődött fel bennem a kérdés, hogy vajon itthon tudom-e használni azt a kártyát, mivel szeretnék itthon is külföldi oldalakról rendelni ruhákat, sminkeket, vagy akár a boltban fizikailag használni (ezért kellene pénzt rátenni), de ahogy le is írtam, nem vagyok rászorulva arra a kis ösztöndíjra, ami rajta van még, tehát akkor azt sem fogom levenni, és ezekszerint nem is tudok ráttenni. Nem kell semmit túlgondolni, átlagos 19 éves külföldi egyetemista vagyok, nem maffiavezér. :D

Legyen szép napotok!

2020. ápr. 18. 17:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Vicces kedvetekben vagytok, arra gondoltam konkrétan, hogy az itthoni (ami a magyar kártya szempontjából külföldi) OPT bankban tudnék-e befizetni rá, de leesett már, hogy nem. Sajnos a forint utalás sem játszik, mert a családban egyedül én tartózkodtam Magyarországon. :/
2020. ápr. 18. 17:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne csodálkozz, ha fura válaszokat kaptál - elég össze-vissza a kérdésed...


Menjünk sorba rajta: nem derült ki, mely országban vagy, de van egy ft alapú számlád.

"akkor fizikailag itthon is le tudok venni pénzt automatában, boltban vásárolni, illetve rátenni? "

Igen, de nem ft-ban fogod megkapni, hanem a Te országod pénznemében. Vásárolni is tudsz vele - az jobban megéri.


Ft-ot nem tudsz rátenni külföldön.

Még valami, amit senki nem írt: hacsak nem Junior számlád van, nagy valószínűséggel "ketyeg" a számlavezetési díj, amit minden hónapban levonnak - ezt azért nem árt figyelmen kívül hagyni.

2020. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Felesleges információnak tartottam, hogy melyik országról van szó, a kulcsszó, hogy külföldi, és rögtön az elején írtam is, hogy az egyetem miatt szükség volt a magyar forintos számlára, arról fizettem elsődlegesen a kolit, oda kaptam az ösztöndíjat, oda raktam a zsebpénzem is, amíg kint tartózkodtam.

Szerintem nem volt érthetetlen a kérdés, csak kíváncsiskodnak a népek, de ha az orrukra kötök mindent, akkor meg már nem tudják értelmezni a kérdést..

Természetesen Juniorom van, ezért meg sem említettem a számlavezetési díjat, és tényleg csak az érdekelt, amit a címben írtam, röviden, hogy ugyanúgy használhatom - e mint Magyarországon...

2020. ápr. 18. 20:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!