Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Euró alapú kártyával fizethete...

Euró alapú kártyával fizethetek magyar oldalnak?

Figyelt kérdés
Magyar oldalról szeretnék rendelni. Fizethetek kártyával? Ha igen, akkor honnan tudom, hogy hogy váltja át az eurót?
2020. ápr. 9. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:

2 opció van a váltásra a bankodtól és az ÁFSZ-től függően:


1) a kártyatársaság napi árfolyamán váltják át. Szinte mindg ezzel jársz ügyfélként jobban. Az árfolyamok a VISA illetve MASTERCARD oldalakon elérhetőek

2) a bank váltja át. Jobb esetben középárfolyamon (ritkábban), rosszabb esetben (gyakrabban) vételin


Ezt 1-2 élelmes bank még néha azzal is tetézi, hogyha pl. Mastercardod van, ami USD alapú akkor előbb átváltja az EUR-odat USD-re egy jó xar árfolyamon, majd újravált USD-t forintra szintén pocsék árfolyamon. Nekem ezzel a módszerrel sikerült a CIB banknak 360 ft-on váltania az EUR-t amikor külföldön fizettem mastercarrdal, amikor 330 volt itthon az árfolyam.

2020. ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, abból is az elsőt célszerű alkalmazni.


Ez szinte csak az (itthoni) bankoknál van így, hogy saját árfolyamozik. Fintech cégeknél én is visa szerint vásárolok, vagy veszek fel kp-t forintba atmből itthon, bolgár euros számláról.

2020. ápr. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!