Behajtás kontra KHR-lista?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Pusztán hangosan gondolkodom :


- tegyük fel, hogy volt egy banki hitelem, amit nem tudtam, hangsúlyozom, nem tudtam fizetni. Emiatt a Bank eladta a tartozásomat egy, nevezzük őket szépen, kintlévőségkezelő cégnek, és ezzel egyidejűleg, vagy valamivel hamarabb kiadta az adataimat a törvényben meghatározott tartalommal a KHR-listát kezelő cégnek ( BAR-listára tett ). Az említett kintlévőségkezelő cég megkeresett,1-2 egyeztetés és a pénzügyeim szerencsés alakulása miatt a tartozásomat sikerült rendeznem, kvázi megszüntem adósként szerepelni az ügyletben.


Ha a Bank eladta a tartozásomat ennek a kinnlévőségkezelő cégnek, akkor ez a cég feltehetően kifizette helyettem a banknak a tartozásomat, amit majd a későbbiek folyamán rajtam behajtott. Márpedig ha a bank megkapta azt az összeget, ami miatt KHR-listára tett, akkor a banknak kutya kötelessége lett volna levetetni a KHR-listáról, nem?


Ez viszont nem történt meg, mind a mai napig, és nem értem, miért...


Szerintetek ebben a helyzetben kit kellene ütlegelnem, hogy vegyen le a listáról? A bankot, vagy a behajtó céget?


Egyáltalán : milyen törvényi szabályozás vonatkozik az ilyen típusú ügyletekre?


Azt tudom, hogy a mindenkori minimálbért meghaladó, 3 hónapnál tovább fennálló tartozás esetén, előzetes, minimum kétszeri figyelmeztetés után kerülhetek KHR-listára, de hogy kerülhetek le róla a fenn leírt esetben?


Előre is köszönök minden normális hozzászólást...Az olyanok kíméljenek, akik csak annyit akarnak írni, hogy "aki hitelt vett fel, az fizesse is vissza", mert sajnos, nem önszántamból nem fizettem, elhihetitek...


2010. júl. 26. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
HA rendezted a tartozádod, akkor már "passzív BAR-os leszel", és 5 év múlva kerülsz le a listáról.
2010. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy követeléskezelő nem veszi meg a tartozást a banktól, csak a tartozás behajtásának feladatait, magát a feladatot veszi át, amiért pénzt kap. Az adós továbbra is a banknak tartozik, de egyezkedni ebben a szakaszban már csak a követelés kezelővel lehet. A KHR listára felkerülés feltételeit jól írtad. Kétféle státusz létezik. Az aktív státusz mindaddig fennáll, amíg a teljes tartozást ki nem egyenlíted a büntetőkamatokkal, eljárási illetékkel, mindenféle behajtási költséggel együtt.

Amint kifizeted a tartozást, onnantól passzív státuszba kerülsz. Ez 5 év. Ilyenkor már egyes bankok 1-2 év eltelte után pl jelzálog hitelt adnak bizonyos feltételekkel, de fedezet nélküli személyi kölcsönre, áruhitelre nincs lehetőséged.

2010. júl. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy aktuális még, de ha kifizetted a tartozást, akkor kérvényezni lehet a KHR-ről való levételt.

Így levesznek a listáról.

2011. aug. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!