Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet most lakáshitelt +...

Lehet most lakáshitelt + csok-ot igényelni?

Figyelt kérdés

Lehet most hitelt és csok-ot igényelni? Mennyire macerás a helyzet miatt? 1-2 hónapon belül meglehet oldani?


Kérdéses mennyire húzódik el az egész, és ha jön egy kp-s akkor elviszi (elviheti) a kinézett házat...


2020. ápr. 2. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne félj, hogy elviszik a házat, értelmes ember most nem vesz semmit még készpénzre sem, nemhogy hitelre.

Ha van bombabiztos állásod (van ilyen?) és bőven kijön a törlesztő a fizetésedből (pl. a havi törlesztő a havi fizetésed max. 20%-a és a teljes hitelösszeg az éves fizetésed max. 30%-a a teljes hitelösszeg), akkor elég jó anyagi helyzetben vagy, és ha nem zavar, hogy az értékéből veszíteni fog az ingatlan, akkor hajrá.

2020. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"az értékéből veszíteni fog az ingatlan"


Nem 1-2 évre tervezzük megvenni.


10 év alatt...? Szerintem felfelé fog ívelni addigra az érték, vagy legalábbis tartani fogja magát.


Persze, mostani árakat illetve a pár hónap (inkább 1-2 év...) múlva bekövetkezőket tekintve, lehet tényleg baklövés most megvenni.


De annyit nem fog lemenni mint amennyi egy bomba ajánlat lenne. Még a néhány évvel ezelőtti trendet nézve sem. Annyit, vagy közel annyit meg megpróbál az ember alkudni.


Némi alkuval, csokkal (vissza nem térítendő, "ingyen pénz") együtt kerülne tulajdonképpen annyiba, mint amennyire számítok hogy a "válság" miatt le fog menni az értéke. Persze ugyanez mehetne a válság kellős közepén is, de akkor meg nem fogják inkább eladni ha nem muszáj.


És még annyit tennék hozzá, gazdag vállalkozó, egyéb pénzes ember mindig is volt és lesz is. Tőlük tartok, a kp-s vevőktől. Megveszik a lányuknak fiuknak.

2020. ápr. 2. 11:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, ebben mondjuk igazad van, hogy pénzes ember mindig volt és lesz.

De ki tudja mi lesz. Mert ez nem "válság", hanem minden idők leghatalmasabb gazdasági világválságának az eleje.

Kívánom, hogy járj jól vele, de nagyon parás idők jönnek.

2020. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a hitelezés befagyott a törlesztési moratóriummal.
2020. ápr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: az csak a régi hitelre vonatkozik, nem fagyott be a moratórium miatt semmi.
2020. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"pl. a havi törlesztő a havi fizetésed max. 20%-a és a teljes hitelösszeg az éves fizetésed max. 30%-a a teljes hitelösszeg)"


Ez így elég életszerűtlen. Havi fizetés 200 ezer, akkor éves 2,4 millió. Ebből szerinted max 40e legyen a törlesztő (eddig oké, sőt, szigorúbb lennék), de a teljes hitel meg csak 2,4 millió 30%-a lehet? :) 720.000 Ft?? Lakásra?

Vagy aki magyar viszonylatban jobban keres, havi 500 körül az is csak 1,8 millió hitelt vehetne fel. Szerinted.

2020. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: úgy értettem, hogy a bankok ilyen bizonytalan környezetben nem szívesen fognak hitelezni.
2020. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Egyrészt hitelt szerintem még most éri meg felvenni, de csak úgy, ha teljes futamidőre rtudod fixálni. Váltakozó eszedbe ne jusson. BUBOR az év elején 0,16% volt, ma 0,92%. Úgy emelkedett ez a kamatszint 0,76%-ot, hogy az MNB hozzá sem nyúlt az alapkamathoz. Tehát a kamatemelkedés garantált a jövőben. Ilyen szempontból érdemes lehet most belevágni. Másik szempont, esetleges értékcsökkenés és a hitel kockázata. Hitel mindig kockázatos, békeidőben is, most meg pláne. Én is most veszek fel úgy hitelt, hogy a meglevőt 20 lvre vettem fel 5 év fixálással, de mivel év elején sejteni lehett, hogy ez a fertőzés nem áll meg kínában, így már akkor elkezdtem a hitelmódosítást és kiváltottam a jelenlegi hitelt egy 10 éves fixált konstrukcióval. Ez a folyamat január 15.-én kezdődött és szerdán megyek aláírni. Ezt csak azért írtam, hogy a folyamat így is baromi hosszú volt, számíts rá.
2020. ápr. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!