Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az emberek miért állnak...

Az emberek miért állnak sorban a postán azért, hogy befizessék a számlákat?

Figyelt kérdés
Hahó, 2020 van... átutalás? :DD

2020. márc. 22. 10:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
71%

"ez sem igaz, mert a 20ezer Ft alatti utalások tranzakciós illeték mentesek."


A banknak igen. De a bankok 90%-a tovabbra is felszamolja ertekhatar nelkul az utalas dijat. Es nem csak 20 ezer alatti szamlak leteznek.


Tovabba a keszpenzt nem lehet elutalni.

2020. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
19%

21es:

"bankok 90%-a tovabbra is felszamolja ertekhatar nelkul az utalas dijat" - megintcsak nem igaz, mert nem a bankoknak, hanem az ügyfeleknek ingyenes és minden banknál.

Akinek 20ezer Ft feletti a fűtése/vízköltsége/akármilye amit csekken kap, azt eléggé valószínű, hogy nem vágja földhöz a kb. 150Ft-nyi átutalási költség.

Nem azokról van szó, akik feketén dolgoznak és kp-ban kapják a fizetést és még bankszámlájuk sincs. Nemcsak ők állank sorban.


Értem én, hogy a sorbanállók mindenfélét kitalálnak, hogy miért nem online fizetik be (drága az utalás - nem igaz, drága a bankkártya - nem igaz, mert nem kell, olcsó a kávé - nem is érdemes kommentálni..., 20ezer Ft feletti csekkeket kell befizetnem - elég ritka és az online utalás költsége kb. 150Ft lenne, stb.). Eddig egyetlen olyan érvet nem tudott senki mondani, ami a postára menést (aminek valószínűleg szintén van költsége, hacsak nem összvonalas bérlete vagy nyugdíjasként ingyenes utazása van az illetőnek) és a sorban állást indokolná.

2020. márc. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
54%

"megintcsak nem igaz, mert nem a bankoknak, hanem az ügyfeleknek ingyenes és minden banknál."


Nem ingyenes, felszamolja a bankok tobbsege:

[link]


Egy alkalommal 2 havi csekket is be lehet fizetni maris 300 Ft a 20000 felettiekre.


Plusz 6 db 20000 alatti csekk darabja 75 forint lenne az utalas ez a min. amit a bank felszamit ez is 450 Ft.

2020. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
19%

Ha ez még mindig igaz, akkor a bankváltás nem kerül semmibe. Tök ingyenes pl. a Magnetbank online bankszámlája és az átutalás havi 100ezer Ft-ig. De vannak bankszámla összehasonlító oldalak.

Egyébként meg havi 450Ft kétlem, hogy bárkit is annyira földhözvágna, hogy ezért inkább elmegy a postára, ott áll a sorban, majd hazautazik. Manapság meg szerintem az a minimum, hogy ha van bankszámlája valakinek, akkor nem megy el megfertőzni másokat vagy magát és aztán a családját 450Ft miatt, hanem otthon a fotelből elintézi 2 perc alatt.

2020. márc. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
25%

Megneztem a magnet hazhozszamlat:

"Akciósan havi első két átutalás összesen maximum

100.000 Ft-ig díjmentes, utána 20.000 Ft/tételig 0,059%

és 104 Ft, 20.000 Ft/tétel felett 2.000.000 Ft/tételig

0,368% és 104 Ft

Normál ár 20.000 Ft/tételig 0,059% és 104 Ft, 20.000

Ft/tétel felett 2.000.000 Ft/tétel alatt 0,368% és 104 Ft"


Tehat elso 2 utalas utan 104 Ft a 20 ezer alattiak darabja is. Koszi nem. Es az elso ket utalas is csak akcioban dijmentes akcio utan az is 104 Ft minimum.

2020. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
24%
Egy példa volt. Mindenkinek más a jó. Erre valók az összehasonlítók. Nincs univerzális, mindenkinek jó bankszámla.
2020. márc. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
64%
Akiknek nincs bankkártyájuk, vagy nem arra kapják a fizetést nem csak fekete munkások. Rózsaszín csekken is érkezik fizetés.
2020. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
87%

Hetente járok postára (néha többször is), mert a saját és a céges csomagokat is ha lehet postán maradóra kérjük, céges postafiók van és vannak hivatalos levelek, amiket nem elektronikusan küldenek ki, hanem fizikai valóságukban, postán.

Van sorban állás, de nem a csekk befizetésnél, hanem a sorsjegyeknél. Megvesz néhányat, kaparósat is, gépit is, lecsekkolja, nyert-e, ha igen, vesz újabbat.


A készpénzes bér fizetésre: A lányom olyan helyen dolgozik, ahol az esetek 90%-ában nem működik a bankkártya terminál térerő hiány miatt. Nem gondolod, hogy a vevőket bent hagyja az üzletben tizenezres árucikkek és a kassza mellett, hogy az utcán keresgessen térerőt a terminálnak. Így aztán jellemzően készpénzes bevételük van. Ha a fizetésüket utalná a főnökük, akkor el kell mennie a bevételért, befizetni a cég bankszámlájára (cégnek ez pénzbe kerül), átutalni a fizukat (cégeknél tranzakciós díj minden átutalásnál van)


"Hahó, 2020 van...":

A Földhivatalban nem fogadnak el kártyás fizetést csak készpénzest, el kellett menni pénzt felvenni.

Az okmányirodában elromlott a terminál, csekket adott amit a postán kellett befizetnem és visszamenni a csekkszelvénnyel.

2020. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
19%

A földhivatali szolgáltatások elérhetők takarneten keresztül, ezt egy valamire való vállalkozó tudja.

Fizetni igenis online lehet, ennek is van igazoló számlája, amit a cégek elfogadnak kinyomtatva, vagy digitálisan.


Elromlott a terminál... komolyan ezzel jössz? Ez mindennapos? Ne vicceljünk már...

minden munkanap tele a posta, az a terminál meg elromlik mondjuk évente 2 munkanapra.


Rózsaszín csekken érkező fizetés??? :D

Ilyet én még soha nem hallottam. Ez nem jelenti azt, hogy nem létezik. Hány ilyen cég lehet? Hány ember kaphatja így a fizetését? Szerintem a dolgozó lakosság 0,001 %-a. A postán nem ennyien vannak...

Ha még így is kapná valaki, azt se hiszem el, hogy egyiknek sincs bankszámlája. Nincsenek megtakarításai, nem fizet soha semmit online, nem rendel netről?


Ezek nagyon gagyi példák voltak, lássuk be.

1-1 eset tényleg megtörténhet, csak épp amiről a kérdés szól, az egy másik jelenség.

A ritka, kivételes eseteket nem kéne párhuzamba állítani a mindennapos, tömeges esetekkel.

2020. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%

Bocs én csak érveltem egy korábbi hozzászólást, a rózsaszín csekkel kapcsolatban. Nem azt szándékoztam kiemelni, hogy ez sok idő, hanem igen erősen támadtad azt, aki nem számlára kapja a fizetését.💁🏻‍♀️ De akkor kezdjük. Ahogy korábban is említették, van az a generáció, akik nem éppen technika zsenik és hogy őszinte legyek már nem lesznek és nem is akarnak. Nekik nincs folyószámlájuk, nyugdíjat is utalványon kapják és ha valaki dolgozik közülük azt is az utalványon kapja. Lehet kevesebben vannak de vannak. De ügyes vagy, hogy 1 nap alatt sikerült országos statisztikát csinálni a 0,001%-ot illetően. Diák koromban ösztöndíjat is így kaptam, mivel anyámék nem akartak nekem kártyát, mellette dolgoztam a fizetésem is így kaptam. Apámnak sincs és nem is volt számlája, pedig ő nem a nyugdíjas korosztály és érti is a dolgok menetét. Azt gondolnád ritka, de annyira mégsem. Családi pótlék, jóváírás is érkezik így, több minden, mint azt te gondolnád. Azért, mert neked természetes hogy van és élsz vele, másnak nem és nem is akar és az nem 0,001%-a a lakosságnak. 😂


Akkor a postán kötelező ajánlgatni a posta termékeit, ami szintén sok idő, főleg ha sikerül is kötni valamit. Rengeteg szolgáltatást biztosítanak.


A rendszer elavult, a gépek lassúak, ami tovább nehezíti a postai dolgozók munkáját.

Éppen ezért egy csekk befizetés is rendkívül lassú. Az emberek meg nem egy csekkel jönnek be, illetve levelet is vesznek át, kaparóst és lottót is vesznek.


A postákon vannak biztosítások, megtakarítások.. nem csak csekkekért mennek oda, azoknak meg szintén hosszadalmas az ügyintézése. Nekem van a postánál biztosításom és takarékos postai folyószámlám. Ha problémám van nem a takarék bankba kell mennem, hanem a postára. Bankban mindig 10-20 percet várok, postán nem, pedig 100%-ban megegyezik minden szolgáltatása. Plusz a bankban nem fogsz venni kaparóst, bankban nem veszed át a levelet/csomagot, nem is adsz fel, nem is veszel kereskedelmi árut, nem adsz fel csekket. Érdekes, hogy csak a postán várakozás a probléma, mikor több mindent forgalmaz, mint egy bank. Itt is kicsit ki kéne nyitni a szemed, hogy nem mindneki azért jár a postára, amiért te vagy amire gondolsz. 🤔


Banki konstrukciók eltérnek egymástól, felesleges ezen vitatkozni, mindegyik más.


Én is rendelek online, de nem utalok, nem fizetek kártyával, hanem készpénzzel utánvéttel.


Cégek is járnak, amit teljesen másképp kell felvenni, mint egy sima ügyfélét. Egy cég nem 1 levéllel és nem 1 csomaggal állít be.


Továbbá a posta nem terjeszkedik, de a lakosság nő, korábban 5000 lakosa volt a postámnak, most 15000, de a posta és az ott dolgozók ugyanannyian vannak, nem lehet bővíteni, újat meg minden nyitnának, mikor a jelenlévő postákon is emberhiány van.

Másik városból is járnak hozzánk, ami plusz ügyfelet jelent, nálunk nem ritka eset, mivel személyes problémájuk van az ottani postával, ezért inkább fizetnek utánküldést és járnak át másik városba.


Úgyhogy kedves 29-es 64%-al, légyszi ne vádaskodj, először is, mert a 20-as kommentedben elég erős kijelentést teszel, hozzáteszem a fekete munkások inkább kézbe kapják a fizetést, minden szervet elkerülve. Másodszor, mert te nem látsz a falak mögé, nem vagy tisztában a rendszerrel, az igényekkel, a szolgáltatásokkal nem kell osztani az észt.


Üdv, egy alulfizetett postai ügyfélszolgálati ügyintéző. ✌🏼

Ui.: mi örülnénk a legjobban ha csökkenne a teher rajtunk, de a postának is fenn kell tartania magát, ezért bővült a szolgáltatás és a követelmény is. Benne vagyok látom, tudom, elég felületes véleményt sikerült megfogalmaznod.

2020. márc. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!