Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most a hiteleket nem befagyasz...

Most a hiteleket nem befagyasztják?

Figyelt kérdés

Sokan írják hogy így úgy kamat sok lesz rá meg ilyenek, nem éri meg nem fizetni.

Most nem egyszerűen be lesz fagyasztva és kész?

Aztán majd annyival tovább kell fizetni?

Olvastam a rendeletet, én így értelmezem.

Valaki írja már le érthetően.

Havi 90 a lakáshitelünk, igaz nekünk nem fenyeget munkanélküliség vagy pénztelenség, de ha nem muszáj nem fizetném, mert idén annyi mindent akarunk újítani stb hogy ez éppen jól jönne, annyira nem érdekel, hogy 15 év mulva 9 hónappal tovább fizetem.


2020. márc. 20. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én a bankok helyébe azért megvizsgálnám, hogy az illető tényleg nem tudja fizetni vagy csak nem akarja és így a visszaéléseket el lehetne kerülni.
2020. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

"Én a bankok helyébe azért megvizsgálnám, hogy az illető tényleg nem tudja fizetni vagy csak nem akarja és így a visszaéléseket el lehetne kerülni."


Ehhez nincs joguk.


Kérdező, a hitel a moratórium idején is kamatozik tovább. Ha nem fizetsz a moratórium idején, akkor lejártával valamivel magasabb lesz a törlesztőrészleted 15 évig.

2020. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:
100%
természetesen a kamat gyűlik a moratórium alatt is, de nem lesz tőkésítve év végén, szóval kamatos kamatot nem kell fizetni. Amikor elkezdesz megint fizetni, az először a felgyűlt kamatból fog lejönni, szóval lehet, hogy ha 9 hónap a moratórium, akkor nem 9, hanem mondjuk 10 hónappal hosszabbodik a hiteled.
2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem az emberek miért gondolják azt, hogy ezzel a halasztással majd nem lesz drágább a törlesztés. A kormány hozott egy ilyen intézkedést, de nem azért, hogy a bankokkal kicsesszenek. Így jár jól mindenki, a moratóriumnak is ára van! Nekem is van egy párszázezres kölcsönöm, de én nem élek a moratóriummal, mert nem akarok miatta többet fizetni.
2020. márc. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két évem van még a lakáshitelemből. Nem fogok élni a moratóriummal, szerencsére ki tudom fizetni.

Csak azoknak ajánlom a moratóriumos fizetéshalasztást akik jelenleg munkanélküliek. A fizetéshalasztás miatt azért kamatot kell fizetni is. Egyébként mi a garancia, hogy 1 vagy 2 év múlva jobb lesz?

2020. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Jelenleg úgy gondoljuk, hogy a törlesztés halasztása miatt nem növekedik majd sem a fizetendő havi törlesztőrészlet, sem az összesen visszafizetendő összeg, vagyis nem éri veszteség a bajba jutott ügyfeleket, csupán a halasztás idejével kitolódik a futamidő. "


Ezt egy pénzügyes írta egy cikkben..Hát majd remélem a bank leírja ténylegesen.. Mert össze vissza beszél mindenki.

2020. márc. 20. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A moratórium vegen sem fog noni a törlesztő, most tiltotta meg az mnb. Viszont kamat novekedes lesz, nem csak a moratorium idejevel novekszik a torlesztes hossza hanem a kamat dijaval is. Vagyis ami felgyulemlik nehany %, azt elosztjak plusz honapra vagy honapokra.
2020. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!