Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Nem ma indult az azonnali...

Nem ma indult az azonnali fozetesi rendszer? 17:15-kor utalt nekem valaki, de nem jott meg.

Figyelt kérdés
2020. márc. 2. 19:46
 1/8 A kérdező kommentje:
*fizetesi
2020. márc. 2. 19:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy jártam. Reggel 9:28-kor utaltam, és 10:40-kor érkezett meg. A helyedben reggel előtt nem nagyon várnám.
2020. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
beikszelte az azonnali utalást? Ha nincs ikszelve, akkor nem jön meg.
2020. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Én is utaltam, nem érkezett meg.
2020. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ikszelni semmit.


Ma indult, ne varjatok, hogy elso napokban hiba nelkul fog mukodni.

2020. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

# 3


Nincs ilyen. Nem kell explicit nyilatkozni arról, hogy szeretnéd-e AFR-en keresztül utalni. A vonatkozó MNB rendelet szerint a bank köteles az AFR-en keresztül teljesíteni az utalást, ha az megfelel bizonyos feltételeknek. Ezt kérés nélkül így kell csinálnia, másképp nem teheti.


Magánszemély 10 millió forint alatti, belföldi fizetési számlák között végrehajtott, nem értéknapos utalását az AFR-en keresztül kell, hogy történjen a mai naptól kezdődően.


Ha a feltételeknek megfelelt az utalás, és az mégsem az AFR-en keresztül történt (vagyis nem érkezett meg azonnal), akkor a bank követett el hibát. Erre kis esélyt látok, sokkal inkább a feltételeknek nem megfelelő utalásról lehet szó - tipikus példa, munkáltató csoportos utalása továbbra sem az AFR-en keresztül történik, az majd csak szeptembertől lesz kötelező.

2020. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Ja és azt is érdemes hozzátenni, hogy a bankok többsége továbbra sem küld értesítést azonnal, annak ellenére, hogy jóváírás érkezett. Így lehet a # 2-es válaszoló "csúszása" ennek tudható be.


A rendszer követelményei közé tartozik az azonnali visszajelzés is, vagyis nem lehet már olyan, hogy a bank visszajelzi az elküldött utalást, majd az valamikor megérkezik. Így vagy megérkezik az utalás (max. 20 másodpercen belül), vagy nem és erről kapsz is visszajelzést.

2020. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
De ma indult el és többnyire működött is rendben. Most már bármikor pár másodperc egy belföldi, 10m alatti forint utalás.
2020. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!